Mersin Diş Hastanesi

Mersin Diş Hastanesi

Dişler için en önemli noktanın diş beyazlatma olduğu düşünülür fakat hastalıklı dişler ağız ve diş sağlığını etkilerken vücudumuzdaki birçok organı da kötü tetikler. Ülkemizde sigara ve tütün ürünlerine, alkol kullanımına ve düzenli diş hekimine görünmenin önemi yeterince önem verilmediğinden ağız ve diş hastalıklarına, ağız enfeksiyonuna yol açar. En önemlisi düzenli olarak diş hekimini ziyaret etmektir. Mersin Diş Hastanesi uzman hekim kadrosuna düzenli olarak görünmenizde fayda var. Ağız ve diş sağlığı birçok patolojik vakaya yol açabilir. Ağız ve diş sağlığınıza önem vermezseniz kalp hastalıkları, diyabet gibi hastalık riskleri taşırsınız.

Ağız, Diş ve Diş eti sağlığı küçük yaşta başlayan bir alışkanlıktır. Sağlıklı dişleriniz ve diş etleriniz yoksa ağız enfeksiyonu ve bir çok hastalık kaçınılmazdır. Ağızdaki artıkların belli bir süre sonra dişlerin üzerinde tutunur. Bu artıklar zamanla mikrop oluşumunu sağlar ve bu mikroplar sonucu diş minesinde çürükler veya oyuklar meydana gelir. Günde en az iki kere diş fırçalamak ve ip ile ağız bakımı, Mersin Diş Hastanesi uzman hekimlerini sık sık ağız ve diş sağlığınızı koruyacaktır.

Diş Sağlığının Önemi

Diş Sağlığına dikkat edilmediği zaman dişlerin çürümesi ile birlikte dişlerde estetik sorunlar da başlar. Bu estetik sorunları gidermenin yolu da önce dişi sağlığına kavuşturmaktır sonrasında da dişlere diş beyazlatma işlemini uygulamaktır.

Diş Beyazlatma Uygulamaları

  • Diş taşı temizliği ve parlatma
  • Silikon püskürtme yöntemi
  • Mavi ışık ile uygulanan diş beyazlatma yöntemi
  • Lazer ile uygulanan diş beyazlatma yöntemi
  • Ofis tipi ile uygulanan yöntem

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir Mi?

Evde uygulanan yöntemler diş minelerine zarar verirken diş kliniklerinde uygulanan özel diş beyazlatma yöntemleri zarar vermemektedir. Diş kliniklerinde uygulanan tüm yöntemlerin en önemli amacı diş sağlığını korumaktır. Bu sebeple diş doktorları tarafından uygulanan diş beyazlatma yöntemleri diş minesine ve sağlığına zarar vermez.

Kaynak: www.birkanozkanklinik.com.tr

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN