Meme Büyütme İşlemlerinin Riskleri ve Yan Etkileri

Meme Büyütme İşlemlerinin Riskleri ve Yan Etkileri

Göğüs büyütme, on yıldan fazla bir süredir popüler bir prosedür olmuştur. Ancak, riskleri ve yan etkileri olmadan değildir. Göğüs büyütme prosedürlerinin risklerini ve yan etkilerini anlamak için bu ameliyatlarda kullanılan farklı implant türlerine bakmak önemlidir.

Meme büyütme işlemlerinde kullanılan en yaygın implant türü silikon jel implantlardır. Bunlar elli yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır ve güvenlik ve etkinlik açısından büyük ölçüde başarılı olmuştur. Bu ameliyatlarda kullanılabilecek diğer implant türü ise silikon jel yerine salin solüsyonu ile doldurulan salin implantlardır. Bunlar otuz yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır, ancak güvenlik profilleri silikon jel implantlarınki kadar iyi kurulmamıştır.

Meme büyütme, meme boyutunun implantlarla büyütüldüğü cerrahi bir işlemdir. Genellikle bir plastik cerrah tarafından yapılır ve meme dikleştirme veya küçültme gibi diğer prosedürlerle birleştirilebilir.

Meme büyütme ameliyatı enfeksiyonlar, implant yer değiştirmesi ve kapsüler kontraktür gibi birçok komplikasyona yol açabilir. Ayrıca beden imajında bozulma ve depresyon gibi psikolojik yan etkilere neden olabilir.

Etiketler

YORUM YAZIN