Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction, lokal olarak biriken fazla yağın vakum kullanılarak uzaklaştırıldığı bir operasyondur. Vücudun yağ bulunan tüm bölgelerindeki fazla yağları azaltmak ve uzaklaştırmak için kullanılır. Mükemmel bölgesel kilo verme yöntemi, belki de en bilinen uygulamadır ancak kilo vermek için etkili bir yöntem değildir. Herhangi bir durumda yağ aldırma ameliyatı kilo vermek için kullanılmamalıdır.

Liposuction yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle gerekli tetkiklerin ardından bir estetik plastik cerraha başvurmalısınız. İstenen sonucun mükemmellik değil düzeltme olduğu düşünüldüğünde, hastaliposuction sonrası görünüm, sağlık ve sonuçlarla ilgili beklentileri konusunda açık olmalıdır.

Liposuction’ı denemek görünümünüzü ve probleminizi iyileştirebilir, ancak sonuçlar size özel olacaktır. Estetik cerrahi, görünüşünüzü değiştirebilir ve kendinize olan güveninizi yeniden kazandırabilir. Liposuction, diyet ve egzersizle elde edilebilecek kilo kaybının yerini alabilecek bir yöntem olmadığı gibi obeziteye de çözüm değildir.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatı cilt elastikiyeti iyi olan, aşırı cilt sarkması ve gevşekliği olmayan ve bölgesel yağlanması olan kişilerde mükemmel sonuçlar verir. Yağ aldırma ameliyatı yağ hücreleriyle birlikte yağ reseptörlerini kalıcı olarak azaltır. Bu nedenleliposuction işlemin kalıcı özelliği nedeniyle merak eden kişiler tarafından araştırılıyor. Liposuction planlama aşamasında uygulama alanı ve çevresini bir bütün olarak değerlendirmek önemlidir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction yapılacak bölgelerdeki yağların alınması

  • Kuru teknik
  • Islak teknik (ıslak teknik)
  • Süper Nem Tekniği (çok eski teknik)
  • Tumescent tekniği de dahil olmak üzere dört şekilde yapılabilir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Her cerrahi işlemde olduğu gibiliposuction öncesi dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır.

  • Liposuction öncesi doktor seçimi dikkatli yapılmalıdır. Seçilen doktorun tecrübesi, önceki ameliyatlar hakkında karar vermede yardımcı olacaktır. Deneyimsiz doktorlar tarafından yapılanliposuction uzun vadede sorunlara yol açabilir.
  • Liposuctionda kullanılacak teknoloji de çok önemlidir. Seçilen kliniğin cerrahi ortamı ve kullanılan teknolojik araçlar hakkında bilgi sahibi olmak en doğal insan hakkıdır ve daha fazla bilgi sahibi olmak hastanın durumunu kolaylaştıracaktır.
  • Liposuction yaptırmaya karar vermeden önce diyet ve egzersiz yaparak yağlarınızdan kurtulmaya çalışmalısınız. Bu işlemden sonra kilo kaybı devam ederse bölgesel sarkma ve çatlamalar ortaya çıkabilir. Bu, hastanın ve doktorun isteyeceği son şeydir.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat anestezi altında yapıldıysa hemen kalkıp biraz dinlenip eve gidebilirsiniz.Hemen ardından ve ilk gün verilen ağrı kesiciler sayesinde neredeyse hiç ağrı hissetmezsiniz. Liposuction sonrası giyilen korse 1 ay kullanılmalıdır.

Ertesi gün ve sonrasında birkaç gün orta şiddette ağrılar olabilir, ağrı kesicilerle kesilebilir. Uyuşma, şişme, orta derecede ağrı bir süre devam edebilir. Burada da cildin sıkılığına veya gevşekliğine bağlı olarak cerrahi alanda şişlik ve morluklar oluşabilir. Bu durum 5-6 gün sonra maksimum fazına ulaşır. Yaklaşık 1 hafta sonra şişlik azalmaya başlar.

Ortalama 1 ay sonra yeni görünümünüze kavuşabilirsiniz. Dışarıdan bakarsanız 1 ay sonra kimse ameliyat olduğunuzu anlamaz ve net bir sonuç alırsınız. Cilt altında bir miktar sertlik 1 ay sonra ortaya çıkabilir ve bu ortalama 3 ay sonra düzelir. 6 ay sonra son halinizi görebilirsiniz.

Liposuction öncesi genellikle “selülit” olarak adlandırılan dalgalanmalar, şişlikler, portakal kabuğu derisi gibi yüzeysel kusurlar varsa,liposuction sonrası bunlar azalır, hafifler ama tamamen kaybolmaz. Daha iyi iyileşme ve hızlanma için Smoothshapes, LPG, Starvac gibi yüzey düzeltme ve güçlendirme için önerilir. Bu uygulamalar gerekli olmamakla birlikte şişliklerin daha hızlı inmesine de yardımcı olur.

Liposuction Kimler Olmalı?

Liposuction bir kilo verme yöntemi olarak kullanılamaz. Kilo verdikten sonra kalan yağları uzaklaştırarak vücut şekillendirmek için kullanılır. Vücut kitle indeksi 30 ve altı olan kişiler için uygun bir işlemdir. Boy ve kilo arasında 20 birim veya daha az fark olan insanlar olarak bunu fazla basitleştirebiliriz. Örneğin 160 cm boyunda bir kişininliposuction yaptırabilmesi için 80 kg ve altı olması gerekir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları alınacak yağ miktarına, işlem yapılacak alan sayısına, hastanın yaşı ve kilosuna, anestezi tipine ve ek tedavi ihtiyacına göre değişmektedir. Liposuction fiyatlarıhakkında bilgi almak için mutlaka bir doktor tarafından muayene olmanız gerekmektedir.

Hasta ile ilgili faktörlerin yanı sıra, ücretler diğer faktörlere göre de değişebilir. Örneğin İstanbul’daki liposuction fiyatları ile başka bir ildeki liposuction fiyatları farklı olabilir. Bu sebeple daha fazla bilgi için kliniğimize ait telefon numaralarından bizleri arayarak iletişime geçebilirsiniz.

https://mustafaaydinol.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

YORUM YAZIN