Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilimsel olmayan beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle vücudun bir bölgesindeki yağlar için kalıcı ve kesin bir çözüm olmamakla birlikte, “yağ alma” işlemi şekline liposuction denir.

Ayrıca, liposuction veya lipo, plastik cerrahide kullanılan bir tür yağ aldırma ameliyatıdır. Hastanın muayenesine göre genel, bölgesel veya sınırlı uyuşturma altında yapılır.

Liposuction Nedir?

Liposuction, diyet veya zayıflama reçetesi gibi uygulanacak bir zayıflama formülü değildir. Ancak kalça, basen, boyun, bacak, diz, kalça, karın gibi inatçı vücut yağlarının geliştiği bölgelerde yapılan vücut şekillendirme ameliyatıdır. Ameliyat sonrası normal hayata dönüş süresi kısadır. İşlem lokal veya genel anestezi altında yapılır. Liposuction uygulaması diyet, spor ve kilo verme gibi tüm uğraşlar sonucunda alınamayan yağlanma bölgelerine estetik yönü ile güveni artırmaya yönelik bir operasyon türüdür.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Erkeklerin ve kadınların farklı vücut kompozisyonları, yağlayıcıların farklı alanlarda yoğunlaşmasına neden olur. Örneğin kadınlar genellikle kalça, karın ve basen gibi inatçı yağ bölgelerine uygulamayı tercih ederken, erkekler daha çok sırt, karın, göğüs ve bel yanları gibi bölgelerdeki yağları almaya odaklanır. Tıp ve kozmetolojideki teknolojik gelişmeler, giderek daha fazla alanda uygulamalara izin vermektedir. Kadınların “tuz bölgesi” dediği yağlı koltuk altları, liposuction uygulamalarının başarılı olduğu alanlardan biridir.

Kilo alımı sırasında yağ salgılamasının kolay olduğu çene altı derisi, diyet ve egzersizle giderilemeyen en inatçı yağ salgılarından biridir. Liposuction kozmetik bir uygulama olduğu için çene altında her zaman görünen iz bırakmadan uygulamanın yapılmasına olanak sağlar.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Ultrasonik liposuction; bu yöntemde öncelikle ameliyat sırasında kullanılan küçük tüpler kullanılarak ameliyat edilecek bölgeye girilir. Bu bölgeye ultrasonik titreşimler uygulanarak yağ hücreleri yumuşatılır ve zaten hassas olan yağ hücreleri daha kolay emilebilir. Yumuşatma işleminden sonra klasik uygulamalarla liposuction tamamlanır.

Lazer liposuction; bu yöntemde ameliyat bölgesindeki fazla yağ hücrelerine 2-3mm fibröz tüpler ile lazer ışınları gönderilir ve bu hücreler katı halden sıvı hale dönüştürülür. Bu kapsamda; daha sonra milimetrik kesilerden deriden geçen minik partiküller ile emilim yapılır. Bu tüplerin geleneksel tekniklerde kullanılanlardan daha ince olması ameliyat sonrası iz kalma sorununu ortadan kaldırmaktadır. Liposuction yaptırmadan önce liposuction fiyatları araştırmanız gereken bir konudur.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Liposuction Öncesi Sigara içmemeli. Dolaşım sisteminizle ilgili sağlık sorunlarınız varsa veya kalp hastalığınız, şeker hastalığınız veya bağışıklık sisteminiz zayıfsa, ameliyattan önce tüm bu bilgileri doktorunuza vermelisiniz.Ameliyattan 2 hafta önce kan sulandırıcı ve bazı ağrı kesiciler gibi ilaçlar alınmamalıdır.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Şeker, tatlı ve keklerden uzak durmalısınız. Et/tavuk veya yağsız süt ve süt ürünleri veya baklagiller, tam tahıllar yeterli protein alımını sağlamak için iyi seçimlerdir. Liposuction ameliyatı sonrası iyileşme sırasında tuzlu bir diyet önerilmez. Yüksek sodyum içeriği vücudunuzdaki suyu hapseder, bu da ödem, şişme ve yara iyileşmesini yavaşlatabilir. Liposuction’dan sonra en az 2-4 ay tuz alımının kısıtlanması tavsiye edilir. Tuz yerine soğan, sarımsak, tarçın, kuru fesleğen, kekik ve maydanoz gibi baharatları beslenmenize ekleyin.

Liposuction Kimler Olmalı?

Liposuction genel sağlığında herhangi bir sorun olmayan, hamile olan veya yeni doğum yapmış kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Yaptırmayı düşünenler için liposuction fiyatları önemli bir konudur

Liposuction Fiyatları

Liposuction alınacak bölgeye göre değişmekte olup, gerçek fiyat ziyaret sonrası belirlenmektedir.  Doktorunuzla ameliyat öncesi iletişime geçerseniz size ortalama fiyat hakkında bilgi verilir net liposuction fiyatları muayene sonucunda belirleniyor.

https://www.ekremkeskin.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

YORUM YAZIN