Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer epilasyon işleminin ilk seansı gerçekleşince önce kişi en az 1 ay boyunca epilasyon uygulama yaptıracağı bölgedeki kılların kökünden alacak işlemler yapmaması gerekir. Cımbız ağda epilatör ve benzeri aletlerin bu aşamada kullanılması uygun değildir. Lazer epilasyon işleminin başarılı olması için lazerin kıl köküne ulaşabilmesi gerekir.

Bronzlaşma veya solaryum gibi işlemlerde derinin yapısına değişim yaptığı için epilasyon başarı ihtimalini düşürür. Bu sebepten dolayı işlemden önce en az 1 ay boyunca aşırı güneşten ve solaryuma girmekten sakınmak gerekir. Ayrıca kişi eğer deri hastalıkları ya da sivilce ile alakalı herhangi bir ilaç kullanımı gerçekleştiriyor ise bunun bilgisini doktoruyla paylaşmasın da fayda vardır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Son derece başarılı bir şekilde uygulanan Beşiktaş lazer epilasyon merkezimizdeteknolojisinin en önemli avantajı son derece sağlıklı ve kalıcı bir şekilde etki etmesidir. Diğer uygulanan epilasyon çeşitleri bir süre geçtikten sonra işlemin yeniden tekrar edilmesi gerekliliği arz eder. Fakat söz konusu olan işlem lazer epilasyon olduğunda bu şekilde bir durumun varlığından söz etmek mümkün olmaz.

Sarıyer lazer epilasyon özelinde lazer teknolojisi sayesinde rahatsız olunan tüyler vücuttan kalıcı bir şekilde temizlenir ve bir daha geri çıkması olmaz. Lazer epilasyon işleminde ağda ve benzeri diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında oldukça acısı az ve rahat bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Beşiktaş lazer epilasyon yöntemi ile tüylerinizden avantajlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. İğneli yapılan epilasyona göre lazer epilasyon ağrısız ve kısa bir süre içinde gerçekleşen bir işlemdir. Lazer epilasyon geniş alanları ve aynı seansta bütün vücuda yapılabilme olanağı vardır. İşlem sonrası herhangi bir iz bırakmaz. Lazer epilasyon avantajları oldukça fazladır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

18 yaşını doldurmuş cilt problemi olmayan herkese uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon göz çukuru ve kulak içi bölgeleri dışında vücudun geri kalan kısımlarına sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Göğüs bölgesi, bacak bölgesi, genital bölgeler ve kol bölgesi Levent lazer epilasyon işlemine uygun olan bölgelerdir. Bunların beraberinde boyun, ense, bikini bölgesi, koltuk altı bölgeleri de lazer epilasyon işlemi yapılan kısımlar arasında yer alır.

Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Sarıyer lazer epilasyonseans aralıkları işlemin yapıldığı bölgeye ve kişinin kıl yapısına göre değişebilir. Fakat çoğu durumlarda işten bir buçuk ay ya da 2 ay gibi bir süre zarfında yapılabilir. Yüz ense ve kol gibi ince tüylerin yer aldığı kısımlarda seans sayısı fazla olur.

Genellikle koyu renkli olan tüyler lazer yöntemi uygulaması ile daha kolay bir şekilde yok edildiği görülür. Açık tenli tüylere sahip olan kişilerde lazer seans suresi daha fazla olabilir.

Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında ve uygulanırken aşırı bir acı hissedilmesi beklenilmez. Az oranda acı hissedilmesi kişiye göre değişebilir. Ağrının şiddeti dayanılması zor bir ağrı olduğu söz konusu değildir. İşlem esnasında hissedilen ağrı duyusu kişiler tarafından farklı bir şekilde tarif edilir. Lastik çarpması iğne dokunması gibi tarifi vardır. Seans sonrası birkaç dakika kadar süren kızarıklık şişlik gelişebilir bu normal bir belirtidir geçicidir ve kişilerin günlük aktivitelerini etkileyecek şekilde değildir.

Epilasyon Sonrası İz Kalır Mı?

Lazer epilasyon sonrası hafif bir şekilde kızarıklık görülebilir. Bu gayet normaldir bir süre sonra bu şikâyette geçecektir. Bu durumda Sarıyer lazer epilasyon merkezime gelebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Levent lazer epilasyon fiyatları kişilerin talepleri uygulanacağı bölgeye göre az veya da çok olabilir. Sarıyer lazer epilasyon merkezinden fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN