Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer ışını kullanarak kıl köklerini yakma işlemidir. Kıl kökündeki melanin, lazer radyasyonunun ısısı ile yavaş yavaş zayıflar. Belirli sayıda seanstan sonra tamamen ölü hale gelir.

En son lazer epilasyon teknolojileri konusunda; kıl yapısına göre epilasyon yöntemleri, seans sayısı ve ağrısız epilasyon mümkün müdür gibi birçok kadının merak ettiği tüm soruları sizler için cevapladık. Böylece lazer epilasyon hakkında dedikodulardan değil, uzman görüşlerinden faydalanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak bölgeye koruyucu jel uygulandıktan sonra kıl köklerine ten rengine uygun lazer tabancası ile ışın verilir.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Tedavi edilen bölgede açık yara veya enfeksiyon varsa lazer epilasyon yapılmayacaktır. Lazer epilasyon hamile ve emziren bayanlara önerilmemektedir. Lazer epilasyon, kronik cilt hastalıkları, epilepsi ve ışıkla ilgili hastalıkları olan kişiler için uygun değildir. Bu saydıklarımız hariç her yetişkin insan için uygundur.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bacaklar, kollar, bikini bölgesi, karın, göğüs, sırt, erkeklerde ense ve sakal bölgesi lazer epilasyon bölgeleridir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları pek çok kritere bağlı olarak belirlenir; Kişinin kıl yoğunluğu, cilt tipi, kıl yapısı ve rengi, işlemin yapıldığı bölge, teknik ve işlemin yapıldığı klinik.

Hydrafacial Nedir?

Cildinizi yenilemenizi, sivilcelerden kurtulmanızı ve ışıltılı bir görünüm kazandırmanızı sağlayan Hydrafacial, tüm cilt bakım ihtiyaçlarınızı karşılayan teknoloji olarak tanımlanabilir.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial, uygulamasında diğer birçok kozmetik prosedürden farklıdır. Özel tasarlanmış vakum probu ile cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan hydrafacial uygulaması ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Kullanımı kolay Hydrafacial, hücre metabolizmasını ve cilt yenilenmesini hızlandırmanın yanı sıra temizlemeyi de amaçlar.

Hydrafacial Cilt Bakımı Yöntemleri

Bu uygulamanın bazı cilt bakım yöntemleri şöyledir;

 • Vakum yöntemi ile temizleme,
 • Peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit solüsyonu uygulama,
 • Radyofrekans teknolojisi,
 • Soğutucu başlık uygulama.

Hydrafacial Uygulama Avantajları

Derinin derinlemesine temizlenmesi ile var olan problemler ortadan kaldırılır. Ölü deri hücreleri vakumlu başlık ile emilerek temizlenir. Serumlar cildin altına pompalanarak cildin sağlıklı ve etkili bir şekilde beslenmesi sağlanır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cilde bir jel ped uygulanır. Hedef yağ dokusu soğutulur. Bu yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan etkili bir yöntemdir. İşlem tamamlandıktan sonra aynı gün hasta sosyal hayatına devam edebilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Soğuk lipoliz adayları aşırı kilolu olmayan ancak vücudun belirli bölgelerinde yağ bulunan kişilerdir. Bu kişiler diyet ve egzersiz yapmalarına rağmen fazlalıklarından kurtulamazlar. Yoğun bir iş programınız olabilir ve bu sürecin hayatınızı etkilemesini istemeyebilirsiniz. Bu durumda, prosedür sizin için idealdir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk lipolizin uygulandığı bölgeler;

 • Kalçalar,
 • Bel,
 • Göbek,
 • Ense,
 • Uyluk,
 • Sutyen altı,
 • Gıdı bölgesi,
 • Kol bölgesinde birikmiş inatçı ve fazla yağları yok eder.

Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşur?

Kişilersoğuk lipoliz uygulamasından hemen sonra günlük hayatlarına dönebilirler.Soğuk lipoliz yöntemi ile kişi ağrı ve acı hissetmez. Bölgesel incelme evreleri tamamlandıktan sonra tedavi gören kişinin spor yapmasına izin verilir.

Hastalar, yaşam kalitelerini artırmak ve işlemin sonuçlarını uzun süre korumak için diyetlerine dikkat etmeli ve spor yoluyla yaşamlarını zenginleştirmelidir. Antrenman ve diyete rağmen yağlarınızdan kurtulmayı başaramadıysanız bu yöntem tam size göre.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Soğuk lipolizin genel kullanımı ile tek seansın yeterli olduğu durumlar olabilir. Ancak bazı durumlarda insan vücudundaki hasarın derecesine göre seanslara devam edilmesi gerekir. Yeniden başvuru yapılması gereken soğuk lipoliz durumlarında uzman tarafından detaylı bilgi verilir.

Etiketler

YORUM YAZIN