Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı firmaların ve işletmelerin karakterini, değerlerini ve sahip olduğu vizyonları dışa vurmasıdır. Görsel malzemeler yapılarak gerçekleştirilen bu çalışmalar, dış dünyaya bir mesaj iletmek için kullanılır. Böylece hem diğer firmalara hem de müşterilere karşı ilgili şirketin tanıtılması hedeflenir.

Kurumsal kimlik soyut bir kavram olmasına karşılık kullanılan görsel öğeler ona somut bir yapı kazandırır. Böylece işletmenin kim olduğunu herkese gösterir. Bu nedenle dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Kısa süreli bir çalışma, akılda kalıcı olmayacağı gibi sizi yansıtmaz. Tüketicilere güven vermeyeceği için başarı elde etmenize yardımcı olmaz.

Dolayısıyla kimlik çalışması yapılırken uzun süreli olmak hedeflenmelidir. Farklı yönlerden bakılsa bile tasarımın sunduğu mesaj aynı olmalı, değişiklik olmamalıdır. Her firmayı özel bir şekilde ele alarak çalışan Brandenn, esnek yapısı ve yenilikçi karakteriyle kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarını profesyonel olarak yapmaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımının Avantaları Nelerdir?

Kurumsal kimlik bir firmaya markalaşma yolunu açar. Böylece tüketicilerin gözünde güven kazandırır. Ayrıca kalıcı olduğu izlenimini de sunar. Bu durum sizinle çalışmak isteyen iş ortaklarınıza da bir güven kazandırır. Ayrıca kurumsal kimlik şu gibi artılara da sahiptir;

 1. Çalışanların firmaya bağlılıklarını yükseltir.
 2. Kurumsal bir kültür meydana getirir.
 3. Firmaların rekabet güçlerini arttırır.
 4. Hedef kitle ile iletişim, bağ kurulmasına yardımcı olur.
 5. Firmalara kendilerine bir imaj çizmesine yardım eder.
 6. Kurum kimliğini yansıtmayı sağlar.
 7. Kurumsal algıyı destekler

Böylece kurumsal kimlik tasarımı, firmalara yeni değerler kazandırır.

Kurumsal Kimlik Öğeleri Nelerdir?

Kurumsal kimlik çalışmalarında ele alınan öğeler oldukça geniştir. Bunlardan bazıları örnek olarak aşağıda olduğu gibidir;

 1. Kurum adı
 2. Logo ve semboller
 3. Renk ve fontlar
 4. Sloganlar
 5. E-posta imzaları
 6. Fatura ve makbuzlar
 7. Kartvizitler
 8. Dosya ve klasörler
 9. CD ve DVD kutuları
 10. İlanlar ve belgeler
 11. Tabelalar ve kişisel ürünler

Bunların dışında farklı çalışmalar da gerçekleştirilebilir. Her firmada neyin nasıl yapıldığı değişiklik gösterebildiği için kurumsal kimlik tasarımı fiyatları da standart değildir. Brandenn, size en uygun fiyatla esnek çözümler sunmaktadır.

Kaynak: https://www.brandenn.com/kurumsal-kimlik-tasarimi/

Etiketler

YORUM YAZIN