Kürtaj Nedir? Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtaj Nedir? Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtaj doğru anlamı ile kürtaj rahim içi istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacıyla gerçekleştirilir. Kürtaj fiyatları uygulanacak yöntemlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Tıbbi literatüre göre bu işlem hamilelik sonlandırma, gebelik terminasyonu veya dilatasyon-kürtaj isimleri ile de bilinir.

Rahim içinde bulunan ceninin farklı yöntemler ile alınması kürtaj olarak isimlendirilir. Bu işlem istenmeyen gebeliklerde uygulanır. Bunun yanında gebelik istense bile çeşitli sağlık durumlarının yaşanması halinde de kürtaj gereklidir. Kürtaj fiyatları farklı nedenlerle de gerçekleştirilebilir.

Kürtaj fiyatları günümüzde merak edilen bir konudur. Bu işlemde hamilelik tıbbi bir şekilde sonlandırılır. Bu yöntemde rahimden embriyo çıkarılır. Bu işlem ilaçlı ya da cerrahi bir şekilde gerçekleştirilebilir. İlaçlı kürtaj işlemleri genelde evde doktor takibinde gerçekleştirilir ve genelde bu işlem hamileliğin ilk haftalarında yapılır.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi ve Yapması Gerekenler

Kürtaj işlemi bir ameliyat olarak kabul edilen bir işlem değildir. Fakat bu işlem cerrahi müdahaleler ile gerçekleştirilir. Kürtaj işlemlerinin tecrübeli doktorlar tarafından yapılması son derece önemlidir. Kürtaj için sedasyon tipi anestezi yapılacaksa hastaların 4-6 saat öncesinden yeme ve içmeyi kesmesi gerekir. Eğer bu kişiler sigara kullanıyorsa işlemden yaklaşık 4-6 saat öncesinde sigara içmeyi bırakmalıdır. Kürtaj fiyatları işlemlere göre farklılık gösterir.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj işleminden yaklaşık 1 ya da 2 saat sonrasında kişiler normal yeme içme yapabilirler. Bu işlem sedasyon anestezi ile gerçekleştirilirse hastaların 6-8 saat aralığında araç kullanmaları önerilmez. İşlemden sonra doktorların vermiş olduğu ilaçların eksiksiz bir şekilde kullanılması gerekir.

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemleri farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Yapılacak olan işlemlere bağlı olarak kürtaj fiyatları da değişiklik gösterir.

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Kızlık zarı vajinanın giriş bölümünde yer alır. Bu kısım dudakların 1-1,5 cm iç kısmında küçük dudaklara bağlı olan kıvrımlı bir yapıdır. Kızlık zarı dikimi fiyatları yapılacak işleme göre değişkenlik gösterir. Bu kısmın orta kısmında adet kanı ile vajinal salgıların akmasını sağlayan bir delik vardır.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi kızlık zarı yani hymenin bütünlüğünün bozulup bozulmadığının kontrol edilmesi adına gerçekleştirilen bir işlemdir. Kızlık zarı dikimi fiyatları insanların en merak ettiği konulardan biridir.

Zedelenme ya da doğal çentikler varsa bu durumların not edilmesi işlemi gerçekleştirilir. Kızlık zarı muayenesi yasal yönü gereğince yalnızca muayene olan kişiyle paylaşılan bir durumdur. Kızlık zarı dikimi fiyatları da merak edilen bir konudur.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarı dikimi vajina daraltma ve primer onarım, flep operasyonu ve mikrocerrahi ile primer onarım gibi farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Kızlık zarı dikimi fiyatları seçilecek yönteme göre farklılık gösterir.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?

Kızlık zarı dikimi işlemi günümüz teknolojisinde mümkün olan bir işlemdir. Herhangi bir travma durumunda bütünlüğünün bozulması halinde cerrahi onarımı gerçekleştirilebilir. Kızlık zarı dikimi fiyatları işlem çeşidine bağlıdır.

Labioplasti Neden Uygulanır?

Labioplasti vajinanın dış dudakları altında bulunan iç dudaklara yapılan cerrahi işlemlerdir. Labioplasti fiyatları işlemin yapıldığı yere göre değişiklik gösterir.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Labioplasti fiyatları iç dudakların aşırı büyümesi, iritasyon ya da ağrılı cinsel ilişki, hareketlerde kısıtlama olması durumlarında uygulanır.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

Özellikle iç dudakların minimal kalmasını isteyen hastalar için parsiyel rezeksiyon yöntemi kullanılır. Labioplasti fiyatları işleme göre değişiklik gösterir.

V Plasti yönteminde kesi ile iç dudakların kısaltılması sağlanır. Labioplasti fiyatları tercih edilecek işleme bağlıdır.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti fiyatları tercih edilecek yöntemlere ve uzman doktora bağlı olarak değişiklik gösterir.

Etiketler

YORUM YAZIN