KÖPEK SAHİPLENMEDE SORUMLULUK SAHİBİ OLMALIYIZ

Türkiye’de artık avrupa’daki köpek satışı gibi web sayfalarından hayvan sahiplenme sayısının ciddi bir şekilde arttığını gözlemliyoruz.

 

KÖPEK SAHİPLENMEDE SORUMLULUK SAHİBİ OLMALIYIZ

 

Aslında bir yönden bu kendi içerisinde bazı sorumluluklarını yerine getirmeye odaklı olan bireylerin bilincinin artması yönünde artan bir oranda olumlu katkı sağladığını farkındayız. Ama bu hayvanların gerçekten doğru kişiler tarafından hem alındığını bilinmesi hem de ihtiyaçlarının karşılanması da o canlının yaşamını sürdürme de önemli bir rol oynayan bir diğer yan etki eden faktörleri oluşturmaktadır.

 

Köpeklerin hayvanların yani bir diğer köpek gibi kedilerinde doğru kişiler tarafından sahiplenmesi ne katkıda bulunmalıyız. Hayvanın ileriye doğru eziyet görmemesi ve bu kişilerin de bu hayvana gerçekten bakacağına emin olmamız bizler için önemlidir. Bir köpek duygularını havlayarak fade etmeye çalışır. Ama kötü insanların eline düşerse o hayvanın eziyet çekmesi içten bile değildir. Hayvanların eziyet çekmesini gerçekten istemeyiz. Bu nedenle hayvanlara doğru kişiler tarafından bakıldığında emin olabilmek adına ise bizlerin yapacağı en önemli doğru ise doğru kişileri sahiplenmesi hayvanın ihtiyaçlarının karşılanması yönünde de eğitimlerin verilmesine önem göstermeliyiz.

 

HAYVANIN SAĞLIĞI İLGİ İLE OLUMLU YÖNDE ARTAR

Ancak bu sayede o hayvanın hem sağlığı olsun hem de güveni olsun arttırmada bizlerin de katkıda bulunduğuna emin olabiliriz. Köpekler ve kediler kendi işlerinde fazla gruba ayrılıyorlar. Sadece Türkiye’de yetişen köpek türü bulunmuyor elbette aynı şekilde avrupa’da ve buna benzer diğer ülkelerde de ciddi köpek türleri olduğunun farkındayız. İstanbul köpek satışı ile köpeklerin arttığı ve hayvanın gecesinin önemli bir derecede önemli olduğu yani çocuklarımız için de bilincinin artması yönünde olumlu faktörü barındıran sorumluluğun eğitiminin verilmesi de insani olarak görev ve sorumluluklarımız arasında yer almaktadır. Bir köpek beslemek sadece bir canlıya yaşaması için ona bir sebep vermek demektir.

 

KÖPEK SAHİPLENME İŞLEMLERİNDEN SONRA ÇOCUKLARIMIZA BU İLGİYİ AŞILAMALIYIZ

Çocuklarımızın genç yaşta köpek eğitimini alması yani onlara nasıl bakacağı ve onlara nasıl komut verebileceğini eğitimlerinin de alması yani verilmesi önemlidir. Çünkü ileride onlar sadece bu sorumluluğu almakla getirmekle kalmayıp ev geçindirmeye ve aile ortamla oluşturmada rol oynayan kişiler olacaktır. Hayvanlar her zaman her zaman insanlara olumlu katkı sağlayan canlılar arasında ise köpekler güzel için maddi ve manevi olarak en önemli yardımcılığı mızı oluşturduğunu söyleyebiliriz. Köpekler yılın belirli zamanlarında birden fazla bir şekilde çoğalan hayvanlar hayvanların doğumu sırasında da eğer ters giden bir sağlık problemi oluşuyor ise bunu veteriner hekimler tarafından uzman ekipman ve hekimlerin yardımıyla yapılmasına önem göstermeliyiz. Sadece bu hayvanın psikolojisinde olumlu rol oynayacağı gibi aynı şekilde de o ayvanın bir şey olan da güvenini arttırmada bir sebep olacaktır.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN