Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı ruj, hemen hemen her bayanın makyaj çantasında bulunan bir makyaj malzemesidir. Kıyafetinize şıklık katacak olan son dokunuş, kırmızı ruj dur. Kırmızı ruj, basit bir kombine bile çekicilik katacaktır. Bu yüzden bayanlar, ister gündüz ister gece olsun, günün her saatinde kırmızı ruju kullanabilirler. Hatta bir bayana en büyük iddiayı kırmızı ruj sağlayabilir. Siyah düz bir elbise ile çok sıradan bir kombin yapmış olursunuz. Fakat en son kırmızı ruj sürdüğünüz zaman, size inanılmaz bir hava katacaktır. Fakat kırmızı ruj sürmenin de bir kuralı vardır.
Ağır bir göz makyajı yaptıysanız, dudağınızı arka plana atmak durumundasınız. Bu yüzden kırmızı ruj süremezsiniz. Kırmızı ruj sürdüğünüz zaman gözlerinizi arka plana atmalısınız. Mesela gözlerinize sadece göz kalemi ve rimel kullanabilirsiniz.

Günlük giyindiğimiz rengarenk bir elbisenin üstüne de kırmızı ruj sürmemelisiniz. Pembe veya ten rengi tonlarında bir ruj, daha uygun olacaktır. Sarışın bayanlar kırmızı ruj sürdükleri zaman oldukça iddialı görenebilmektedirler. Bu yüzden bayanlar, ten ve saç rengine göre seçim yapmalıdırlar.

Kırmızı bir elbise giyinip, aynı tonda kırmızı bir ruj sürdüğünüz zaman güzel duracaktır. Fakat en çok dikkat edilmesi gereken şey, ruj ile elbisenin aynı tonda olmasıdır. Aksi halde kötü bir görüntü oluşturacaktır. Hiç şüphesiz ki kırmızı ruj, En çok siyah kıyafetlerde güzel durmaktadır. Fakat leopar desenli bir kıyafet giyinip, kırmızı ruj sürdüğünüz zaman çok şık duracaktır.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN