Kırışıklıklar İçin Yeni Formül Geliştirildi

Erkekleri daha az ilgilendiren ama kadınları daha yakından ilgilendiren kırışıklıkların nedenini uzman doktorlar buldu. Kırışıklıklar artık giderilebilecek.

Tarihe geçecek olan bir bilimsel araştırma daha insan yaşamının kalitesini arttıracak. Fizikselliğe daha çok önem veren kadınlar için bu haberin epey ilgi göreceği kesin. Yaş ilerlemesinden kaynaklı olarak insanlarda başlayan kırışıklıklar, her aynaya bakıldığında bir iz gibi bizlere bir şeyleri anlatıyor. Daha iyi yaşamak daha iyi vakit geçirmek olduğu şüphesiz. Bilim adamları kırışıklıklara neden olan kilit noktayı bularak, insanların her aynaya baktığında artık görmeyeceğini gösteriyor. İnsan cildinin diri ve dinç gösteren yağ hücrelerinin kuruması ve yok olması, ciltte kırışıklığa sebep oluyor. Cildi diri gösteren yağ hücrelerinin doğal yolla canlandırılabileceği özellikle kadınlar için birer umut taşıyor.

Kırışıklık bu sayede giderilecek

Diri ve canlı bir cilde imkan tanıyan hücrelerin ismi ‘Adipositler’ olarak biliniyor. Bu hücreler kişi yaşlandığında yok olmaya başlıyor. Yok olmasıyla birlikte kişilerde kırışıklık meydana gelerek, bir çizgi olarak ciltlerde fiziksel görünüme sebep oluyor. Laboratuvar ortamında gözlemlenen bir bilgiye göre ciltte oluşan yaranın iz kalmadan iyilişmesini sağlayan ‘Kemik Morfojenik Proteini’, saç foliküllerinin yardımıyla ciltteki herhangi bir yara güçlendirilerek iz kalmadan daha iyi iyileşmesine yardımcı oluyor. Bilim insanları deney yaparak cildin yenilenebilmesini yönetebileceklerini söyledi.

Araştırmalarda kullanılan denek fareler üzerinde çalışmalar yürüten Prof. Cotsarelis Science ve ekibi, insan dokusu ve fare dokusuyla çalışma yürüttü. Araştırma başta daha hızlı yenilenebilir yara izleri ve kalıcı yara izlerini gidermek için incelenmesi olsa da kırışıklıkları da yok edebileceği bilim araştırmacıları tarafından aktarıldı.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN