Karın Germe Estetiği

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, çeşitli nedenlerle karın bölgesinde aşırı yağlanma, deri fazlalığı, sarkma ve buna benzer sorunları olan kişilerde son yıllarda uygulanmaya başlanan karın germe tedavilerden biridir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göbeğe kadar olan gevşek ve çatlak cilt, genel olarak kesi seviyesi olarak bilinen bölgenin arkasına doğru bir çizgi halinde kesilir ve göbek deliğinin üzerindeki cilt aşağı doğru gerdirilir.Ayrıca, karın germe Göbekte yerine oturtmak için yeniden yapılandırılır. Karın duvarı zarına yerleştirilen dikişler sayesinde gevşeyen karın kasları gerginleşir ve eski sertliğini geri kazanır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Çok fazla aspirin veya kan sulandırıcı almaktan kaçının. Bu kapsamda; karın germe ameliyatı öncesi ağrı kesicileri yakın zamanda kullanmayın. Çok fazla vitamin hapı tüketmekten kaçının, midenizi rahatlatan yiyecekleri tercih edinilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

İşlem, ameliyatın koşullarına göre değişmekle birlikte genel olarak hastalar 1-2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Abdominoplasti, sık sık söylendiği gibi çok ağrılı işlemler değildir. Karar vermeden önce karın germe fiyatları araştırmalısınız. Ameliyat sırasında tüm kesilere ve ayrıca karın duvarına yaklaşık 10 saat sınırlı uyuşturma uyguluyoruz. Sonuç olarak hasta ameliyat sonrası erken dönemde ağrı hissetmez.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Göbeğin alt kısmından bir kesi yapılır, cilt sıkılaştırılır ve fazla cilt kesilir.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın Germe ile Geçer Mi?

Doğum sonrası sarkmalar, çatlaklar ve göbek yağlanmaları olan kadınlar için en uygun çözüm karın germe operasyonudur. Bu kapsamda; karın germe fiyatları araştırıp karar verin.

Karın Fıtığı Karın Germe ile Giderilir Mi?

Bu yöntem ile hastanın istekleri karşılanarak karın kaslarındaki sarkma sorunları ortadan kaldırılabilir. Bu tedaviler ayrıca karın fıtığını gidermek için de kullanılır. Bu nedenle karın fıtığı olan hastalar bu karın germe ameliyatından yararlanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe estetiği ameliyatı için mutlaka randevu almanız ve bir uzman tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Doktor tarafından muayene sırasında ne tür bir tedavi uygulanacağı ve bu ameliyatın uygunluğunu belirlemesi gerekir.Hastane şartlarına göre karın germe fiyatları değişmektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Rinoplasti olarak da bilinen rinoplasti, burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi operasyonların adıdır. Rinoplastinin nedenleri arasında travmatik deformiteleri düzeltmek veya doğum kusurlarını düzeltmek için burnun görünümünü değiştirmek veya belirli koşulları belirli nefes darlığını düzelterek nefes almayı iyileştirmek yer alır.

İşlem öncesi burun estetiği fiyatları araştırmanızda fayda var. İstenilen ameliyatlarla kişinin görünümünü düzeltmeye ve iyileştirmeye yöneliktir. Estetik tıp başka bir yaklaşımdır: bir dizi minimal invaziv tedavi yoluyla yüz ve vücuttaki kusurları önlemeye, düzeltmeye veya düzeltmeye yardımcı olur.

Aynı zamanda; burun estetiği fiyatları araştırıp karar verip yaptırdığınız ameliyattan sonradilediğiniz zaman ılık bir banyo yapabilirsiniz. 

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Kozmetik sorunları, fonksiyon bozuklukları olan hastalara yapılabileceği gibi, kozmetik rahatsızlıkları ve fonksiyonel sorunları olan hastalara daburun estetiği uygulanabilmektedir. Ameliyat öncesi burun estetiği fiyatları araştırılmalıdır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Piezo sistemi, burun kemiğini cilde ve kıkırdağa zarar vermeden çok hassas bir şekilde kesip şekillendirmemizi sağlayan ses dalgaları ile çalışan bir cihazdır. Yeni geliştirilen uçları ile rinoplastiye çok uygun hale getirilmiş, net ve pürüzsüz kesiler ve kemik parçaları oluşturmamızı sağlayan bir teknolojidir. Piezo cihazı ile yapılan rinoplastide iyileşme süreci geleneksel (eski) yönteme göre daha hızlıdır.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Aktiviteden sonra 3 ay güneşe, banyoya, saunaya, solaryuma çok fazla maruz bırakmayınız. 3 ay boyunca kuvvetli bir şekilde burnunuzu sümkürmekten kaçının. Ameliyattan sonraki ilk 6 ay boyunca burun şekliniz değişecek, burun oturacak ve daha doğal hale gelecektir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Ameliyattan sonra tamponlar genellikle burun içine yerleştirilir. Tamponların tercih edilmesinin en önemli nedeni ameliyat bölgesinde kan pıhtılarının birikmesine bağlı olarak burunda şişlik oluşma riskidir. Ancak özel bir teknikle yapılan burun ameliyatı sonrasında tampon kullanımına gerek yoktur.

Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Ameliyattan sonra ertesi gün hastaneden çıktıktan sonra evinize gidebilirsiniz. Bazen bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Burun ameliyatınızdan sonra

6 saat boyunca hiçbir şey yiyip içmemelisiniz.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya Da Şişlik Olur Mu?

Hepimizin bildiği gibi ağrı vücudun uyarı sistemidir ve morluklar oluşarak olan bir soruna yönlendirir. Ameliyat öncesi dönemde size verilen bilgiler ve sonrasında doktorunuzla takip ederseniz ağrınızın kontrol altında olduğunu gösterir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun çıkıntısı, göz kapağı düşüklüğü, alın ile burun arasındaki açının düzeltilmesi, geniş burun, kırık burun, burun çıkıntısı gibi şekil bozuklukları, burun ucu küçültme veya diğer problemlerin olduğu durumlarda burun estetiği ameliyatı uygulanır.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği için yaş sınırı vardır. Bunun nedeni fizyolojik büyüme sürecinin kesintiye uğramamasını sağlamaktır. Bu nedenle 18 yaşından önce ameliyat yapılmamalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Sağlıklı ve güzel bir buruna sahip olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği şey estetik ameliyat fiyatlarıdır. Bu noktada fiyatların yapılan aktiviteye göre değişiklik gösterdiğini belirtmek gerekir. Öncelikle burun incelenmeli ve istenilen operasyon belirtilmelidir, burun estetik ameliyatı olmadan önce fiyat bilgisini doktorunuzdan alabilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN