Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı bir türlü incelmeyen karın bölgesi ve buradaki fazlalıklar için en iyi çözümdür. Oldukça kısa bir sürede karın bölgesindeki yağ ve deri gibi bütün fazlalıklardan kurtarır. Hemen herkesin başvurabildiği bu yöntemle ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Özellikle alt karın bölgesindeki fazla yağlar ve derilerin kesi ve dikiş yöntemiyle alınması ve üst karnın aşağıya doğru gerdirilmesi ile uygulanan ve bütün bir karın bölgesini düzleştirip çok daha fit bir görünüm sağlayan cerrahi uygulamaya karın germe ameliyatı denir.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde göbek deliğinden alt göbeğe kadar etrafa çizgiler çizilerek alınması gereken bölge belirlenir. Daha sonra hasta anestezi altındayken alt karındaki yağ ve deri fazlalıkları alınır. Üst karın ise alta doğru çekilerek dikiş işlemi yapılır.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Hamilelikten sonra kurtulunamayan göbek bölgesi yağları, obezite tedavisi sonrası kalan fazla yağ ve deriler ve de bölgesel yağlanma sonucunda karın bölgesinden şikayetçi olanlar bu ameliyata başvurabilir. 

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın germe estetiği genel bir sağlık problemi olmayan herkes için uygundur.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Ameliyattan birkaç gün sonra hastaneden çıkılır. Ancak toparlanma ve tam olarak iş hayatına dönmek için yaklaşık yedi ya da on hafta gerekli olabilir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk birkaç gün duş almamak ve daha sonra da uzun bir süre korse takmak gereklidir. Yedi ya da on hafta boyunca ağır bir spordan kaçınmak da iyi olacaktır. Hasta kan sulandırıcı kullanıyorsa ara vermeli ve mümkün olduğunca sağlıklı beslenmelidir. Özellikle ameliyatın hemen sonrasında dinlenme ve zorlayıcı hareketlerden kaçınma çok önemlidir. Hasta dikişlere zarar verecek her türlü hareket ve riskten uzak durmalıdır.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Ameliyat anestezi altında yapıldığı için ağrılı geçmez. Sonraki süreçte ağrı olabilir. Doktor tavsiyesi doğrultusunda ağrı kesici kullanılabilir.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

En yaygın yöntemi yağ aldırma olan karın germe operasyonlarında kesi açılıp estetik dikiş gibi uygulamalar da yapılır. Karın germe ameliyatı fiyatları da nelerin uygulandığına ve hastanın durumuna göre değişir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi bunda da belli bir fiyat söylemek zordur. Hastanın ne kadar fazlası olduğu ve ameliyatın teknik ayrıntıları karın germe ameliyatı fiyatları konusunda belirleyicidir.

Liposuction Nedir?

Türkçesi yağ aldırma olan liposuction vücutta küçük kesiler açılarak kanüller yardımıyla fazla yağın alınması yöntemidir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction anestezi altında ve küçük kesiler ve kanüllerle uygulanır.

Liposuction Öncesi

Hastanın kan sulandırıcı ilaçlardan ve alkol ve sigaradan uzak durması ve bir süre boyunca korse takması gerekir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes liposuction yaptırabilir. Ancak genelde çok fazla yağlanmalarda önerilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Bu yöntemde önce yağ hücrelerinin şişirilmesi gerekir. Islak teknik yönteminde yağ hücrelerine sıvı doldurularak, ultrason yönteminde küçük boncuklar kullanılarak lazer yönteminde ise lazer ışıkları aracılığıyla yağ hücreleri şişirilir. Şişirilen yağ hücrelerine vakumlama ve kanüller aracılığı ile müdahale edilir.

Liposuction Fiyatları

Tıpkı karın germe ameliyatı fiyatları gibi, liposuction yönteminin fiyatı da değişkendir. Hastanın yağ oranı ve diğer özellikleri ameliyat ve uygulamaların fiyatında etkili olur.

Yağ aldırma ve gerdirme gibi estetik uygulama ve ameliyatlar hastaların kısa bir süre içinde fazlalıklarından kurtulmasını sağlar. Bunlar arasında karın germe ameliyatı en çok başvurulanlardan birisidir, hasta ameliyat sonrasında da kendisine iyi bakar ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürürse sonuçları kalıcı da olabilir.  

Etiketler

YORUM YAZIN