Kapı Stopları

Kapı Stopları

Kapılar sabit durmayan parçalardandır. Sert bir şekilde duvara vurmaları da hem kapıya hem de duvara zarar verir bu yüzden en akıllıca olan kapı stopları kullanmaktır. Kapı arkasına yerleştirilen bu küçük aksesuar sayesinde kapını artık duvarla temas etmez.

Birbirinden Farklı Kapı Stop Modelleri

Kapı stopları aynı mantıkla çalışan ürünlerdir ancak kullanılan malzeme olarak değişiklik gösterirler. Metal, plastik, pirinç veya zamak döküm kapı stoper modelleri bulabilirsiniz.

Kapı Stopları Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kapı stopları ve kapı stoperleri kullandığınızda hem kapınızı olası zararlardan korur hem de duvarınızı emniyete almış olursunuz. Özellikle çocukların bulunduğu ortamlarda kapı stopları ve kapı stoperleri kullanmak şarttır.

Stoper Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Uygun fiyatlarla alabileceğiniz kapı stoperleri, evinize ve dekorasyonunuza uyan malzemelerden seçerken dayanıklılık faktörünü de unutmamalısınızdır.

Uygun Kapı Stoper Fiyatları 2022

3’lü, 7’li gruplar halinde satın alabileceğiniz bu kapı stopları genelde uygun fiyatlarla satılırlar. Plastik ürünler çok daha uygun olurken daha iyi malzemelerden yapılmış olan kapı stoperleri biraz daha pahalı olabilir.

Cam Kapı Kolları

Cam kapı kolları son dönemde mimaride etkin olarak kullanılmaya başlayan aksesuarlardandır.  Kapılar evlerin şık mimarisini gözler önüne seren nadide parçalardandır. Bir evi kapı gösterir derler ya çok doğrudur.

Kapı ile beraber kaliteli bir kapı kolu da önem kazanır. Özellikle son zamanlarda evlerde ve iş yerlerinde kullanılan cam kapı kolları da dikkatli ve özenle seçilmelidir. Bu yüzden bu ürünleri seçerken iyice araştırmalısınız. Zaten şık bir görünüme sahip olan camın üzerine eklenen bu kollar da hem şık hem de dayanıklı olmalıdır. Ürünler genelde paslanmaz çelik, krom kaplama veya pirinç olarak sunulur. Kapı kolu sadece bir kapı kolundan fazlası olmalıdır.

Evlerde ya da iş yerlerinde hoş bir görüntü için kullanılan cam kapılara en az onlar kadar hoş kollar taktırmak gerekir. Cam kapı kolları bu yüzden tercih edilir. Bunun için özel çelik, krom ya da pirinç gibi maddelerden üretilen ürünler kullanılır.

İç mimaride size şeffaflık sunan bu ürünlerin işlevsel olanlarını kullanmalısınızdır. Ayarlanabilir açma kolları ses yalıtımı ile üretilir ve açılıp kapanırken ses çıkartmaz. Size en ideal renk seçenekleri sunulur ayrıca aldığınız tüm ürünler patentli olma özelliğine sahip, son derece kişiselleştirilebilirdirler.

Cam Kapı Kolları Modelleri Nelerdir?

Cam kapılarınızın üzerinde kullanabileceğiniz cam kapı kolları modelleri çekme kollar, kulplar, kilitli çekme kolları, çerçeveli kapı kolları ve daha birçok alternatif modele rastlayabilirsiniz.

Cam Kapı Kolları Nerelerde Kullanılır?

Bu tamamen kişiye kalmıştır ancak, biz büyük cam kapıların ve cam kapı kollarının ofislerde ve iş yerlerinde daha sık kullanıldığını görüyoruz. Mimaride bir şıklık ve şeffaflık sağlayan bu kapıları ve kollarını iç ve dış mekânlarda, ofis ve mağaza, özel cam bölme kabinlerde kullanabilirsiniz.

Cam Kapı Kolların Avantajları Nelerdir?

Cam kapılarınızda dayanıklılığın yanında şıklığı da tercih ediyorsanız bu kapı kollarını kullanabilirsiniz. Özellikle dayanıklı olması bir tercih sebebidir. Estetik bir tasarım, ayarlanabilir kol seçenekleri, renk ve kilit seçenekleri, ses yalıtımı cam kapı kollarının size sunduğu avantajlardan sadece birkaçıdır.

PVD Kaplama Nedir?

PVD kaplamayı biraz basit bir dille anlatırsak, katı haldeki ham maddeyi yüksek enerji uygulayarak plazma haline yani sıvı hale getirerek, istenilen malzemenin üzerine yapıştırmaktır. Birçok farklı alanda PVD kaplama ile karşılaşmanız mümkündür.

PVD Kaplama Neden Tercih Edilir?

Bu PVD kaplama teknolojisi sert metallerin ve çeliklerin özelliklerini kaybetmeden ve onlara zarar vermeden düşük sıcaklıklarda bile kaplama yapabildiği için tercih edilir.

PVD Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

PVD Kaplama çeşitleri arasında titanyum ve alüminyum kaplama çeşitlerini görüyoruz. Tercih edilen alana göre değişiklik gösterebilir.

PVD Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Birçok değişik sektörde PVD kaplama kullanılıyor, otomotiv, aydınlatma, havacılık ve uzay endüstrisi, yatçılık, medikal, mobilya, dekorasyon bunlardan bir kaçıdır.

PVD Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle kaplama yapılmak istenen malzemeye zarar vermiyor oluşu ve bunu düşük sıcaklıklar altında da yapabilmesi PVD kaplamanın en büyük avantajlarından biridir. Aynı zamanda daha çevreci ve dayanıklı bir kaplama türüdür. Yüksek basınçla yapıldığı için homojen bir şekilde dağılım gösterir. Geniş bir renk skalasına da sahiptir.

Etiketler

YORUM YAZIN