Kadınların Bilmesi Gereken Giyim İpuçları

 

 

Daha şık görünmek, her zaman en pahalı kıyafetlere ve aksesuarlara sahip olmak anlamına gelmez. Ufak detaylar ve doğru kombinler sayesinde modaya uyumlu ve şık bir biçimde giyinebilmeniz de mümkündür. Bunun için mutlaka bilmeniz gereken giyim ipuçlarına göz atmanız yeterlidir.

 

Vücut Şekli

 

Vücut şeklinizi doğru bir biçimde ortaya çıkardıysanız şık olmanın temelini atmışsınız demektir. Vücut tipine göre giyindiğiniz zaman kusurlu olduğunu düşündüğünüz bölgeleri de örtebilir ve daha iyi görünebilirsiniz. Bunun için tavsiye üzerine değil, kendi vücudunuza göre giyinmeniz yeterli olacaktır.

 

Doğru İç Çamaşırı

 

Vücuda uygun iç çamaşırı seçmeniz hem sağlığınız hem de stiliniz açısından önemlidir. Dış giyim kadar iç giyime verilen değer ve özen de önemlidir. Örneğin, doğru bir sütyen modeli seçtiğiniz zaman gün içerisinde daha rahat hissedebilir ve üzerine giydiğiniz kıyafetlerin de daha şık gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 

Aksesuarlar

 

Aksesuar kullanımı basic t-shirtlerinizi dahi stilinize uyumlu bir hale getirebilmenizi sağlar. Bu ufak ayrıntıyı atlamadığınız zaman kombinlerinizi başarılı bir şekilde oluşturmaya başlayabilirsiniz. Şık bir küpe, kolye ya da gözlük sayesinde çok fazla çaba harcamadan şıklığınızı yakalayabilirsiniz. Aksesuarlar aynı zamanda kombininizdeki renk geçişlerini de en iyi şekilde ortaya çıkarabilmenize destek verir.

 

Mini Elbiseler

 

Mini elbise modelleri kadınların hayat kurtarıcı parçaları arasındadır. Özellikle siyah renkli bir elbise ile dakikalar içerisinde gireceğiniz mekana uyumlu bir stil oluşturabilirsiniz. Bu kurtarıcı parçayı ister gün içerisinde sneaker model ayakkabılarınız ile isterseniz özel davetlerinizde şık bir topuklu ayakkabı ile beraber kombinleyebilirsiniz. Girdiğiniz ortama göre şekillenebilen bu elbiseler sayesinde pratik bir biçimde kombin yaratabilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

 

Renk Uyumluluğu

 

Renk kuralları moda endüstrisinde kırılmaya başlasa bile doğru renk kombinlerinin hala çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Birçok farklı rengi bir arada kullanacağınız günlerde mutlaka uyumluluk ortaya çıkarmalısınız. Eğer renk uyumluluğu konusunda sorun yaşıyorsanız zıt renklerin birlikteliğinden de yararlanabilirsiniz. Örneğin, siyah veya beyaz gibi zıt renklerin uyumluluğundan yararlanarak geçişleri yumuşatabilirsiniz. Renk tercihini yaparken gireceğiniz ortama göre hareket etmeniz de son derece önemlidir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN