KADINLARDA GÜZELLİK KONUSUNDA CİLDE FAYDALI 10 DOĞAL BİTKİ

Ciltler çok hassas yapıdadır, özelliklede kadınların cildi hassaslık konusunda erkeklerinkinden kat kat fazladır. Kadınlar cilt bakımı konusunda en çok doğal yöntemleri tercih ederler. Bu yüzdende sizlere derleyip toparladığımız, cilt bakımında kullanılan bazı doğal bitkilerden bahsedeceğiz;

 

Avakado:            Kuru cilt tipi için uygundur. A, B, D, E vitaminlerini içerir.

Ardınç:                                Servigillerden, yuvarlak kara yemişleri ilaç olarak kullanılan, güzel kokulu yapraklarını kışın dökmeyen bir ağaç türüdür. Akneli ve yağlı ciltlere iyi gelir.

Bal:                        Arıların ürettiği bu besin kuru ciltler için önerilir.

Bergamot:          Yaklaşık dört metreye kadar uzayabilen bu ağaç koyu yeşil bir renktedir. Yağlı ciltler için iyi gelir, Hassas ciltler dikkat etmelidir.

Ayçiçeği yağı:    Ay çiçek bitkisinden elde edilen bu yağ, Trakya bölgesinde çok fazla yetiştirilir. Nemlendirici ve besleyicidir.

Biberiye:             Mavi renkte olan bu bitki ormandan evimize girmiş bir çiçek türüdür. Derinden temizlik sağlar, mikrop kırıcı özelliği vardır.

Buğday:               unun ham maddesi olan ve bir tahıl ürünü olan buğday, yıpranmış cildi besler. E vitamini açısından zengindir. A, D vitaminleri, protein ve mineraller içerir.

Gül:                       Bahçeleri süsleme aracı olarak günümüzde kullanılan bu en fes güzellikteki çiçek tüm cilt tipleri için uygundur. Yumuşatıcı ve beylikdüzü escort rahatlatıcıdır.

Havuç:                 Yer bitkisi olan turuncu renginden dolayı birçok vitamini barındıran bu sebze tüm ciltlere uygundur. Özellikle yüz temizliği için idealdir. Beta-Carotene, A, B, C, D, E vitamini açısından zengindir.

Hindistancevizi: Tropikal meyvedir. Yurdumuzda yetiştiği yer tam anlamıyla yoktur. Cildi çok iyi besler.

Etiketler

YORUM YAZIN