Jeuvenile’in Nemlendirici Yüz Serumları ile Cilt Kuruluğundan Kurtulabilirsiniz

 

Nemlendirici yüz serumu, ciltte gözlemlenen yaşlılık belirtilerine engel olurken kaşıntı ve deri pullanmalarına karşı da çözüm sağlayabilir. Yağ ve nem dengesinin orantısızlığı sebebiyle meydana gelen inatçı sivilceler, akneler, döküntü sorunları, deri çatlakları ve erkenden gözlemlenen kırışıklar için nemlendirici serum kullanmanız tavsiye edilir. Jeuvenile, farklı ihtiyaçlara uygun olarak tasarladığı serumlar aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuz bakımı sizler için sunabilir. Kullanım talimatlarını dikkate alarak doğru bir kullanım gerçekleştirmeniz, serumlardan alacağınız verim oranını yükseltir.

Nemlendirici Serum Ne İşe Yarar?

Cilt nemlendirici serum, yüz ya da vücudun daha farklı bölgelerinde ortaya çıkan kuruluğu gidermek için kullanılır. Sürekli kuruyan ve yeterli ölçüde yağ salgısı gerçekleştiremeyen cilt yüzeyleri, tahrişe ve yıpranmalara karşı savunmasızdır. Nemlendirici serumlar ise hassas ciltlerin esneklik kazanmasına, deri yüzeyinin güçlenmesine ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardım eder.

Ciltte Kuruma Neden Olur? Cilt Kuruluğunun Sebepleri Nelerdir?

Cilt kuruluğu her yaş grubunda gözlemlenebilecek olan bir problemdir. Mevsimsel olarak görülmesi mümkün olduğu gibi, genetik miras sebebiyle de ciltte kuruluk görülebilir. Örneğin bazı insanlar, mevsim geçişleri yaşanırken bazı alerjik reaksiyonlar geçirir. Bunlardan bir tanesi de cilt yüzeyinin aşırı kuruması, kaşınması, kızarması ve kabarcıklı bir hale gelmesidir.

Mevsim alerjilerinden kaynaklanan kuruluklar belli bir süreyle sınırlı kalabilse de genetik kuruluklar için aynı durum söz konusu olmayabilir.  Uzun ya da kısa süreli cilt kurumalarını, Jeuvenile’in A kalite ürünleri aracılığıyla gidermek mümkündür. Cilt kurumasının sebepleri ise ortaya çıkma durumlarına göre şunlardır:

 • Cilt Kuruluğunun İklimsel Sebepleri

– Yaz ve bahar aylarından sonra havaların aniden soğuması

– İklim tipine alışkın olunmayan bir yere seyahat edilmesi

– Yeteri kadar kalın giysiler kullanmamakla alakalı olarak, vücudun şiddetli rüzgarlara maruz kalması

 • Cilt Kuruluğunun Genetik ve Kişisel Sebepleri

Nemlendirici cilt bakım serumu konusunda Jeuvenile kalitesini deneyimlememiş olmak

– Kişisel bakım ihtiyaçlarını yeterince karşılayamayan ürünler kullanmak

– Cildin standart nem oranını korumak için herhangi bir önlem almamak

– Genetik yatkınlık itibariyle kuru cilt tipine sahip olmak

Nemlendirici Serum Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici serumların düzenli olarak kullanılması ile çeşitli sebeplerin yol açabileceği tüm sorunlar ortadan kaldırılır. Doğru bir kullanım gerçekleştirmek, alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarabilir. Yüzünüz ya da vücut bölgeleriniz için serum kullanırken göz önüne almanız gereken detaylar şunlardır:

 1. Serumun uygulanacağı cilt bölgesi mutlaka bol suyla yıkanmalıdır.
 2. Serum uygulamasından önce cilde sabun ve benzeri temas ettirmeniz önerilmez.
 3. Cilde masaj yaparak, acele etmeden sıvıyı gözeneklere ulaştırmanız gerekir.
 4. Uygulamayı gerçekleştirirken seruma farklı bir kişisel bakım ürünü ilave edilmemelidir. Fakat birden fazla serumu tek seansta ayrı ayrı uygulamanız mümkündür.
 5. Yüze birkaç damla miktarında uygulanan serum, bakım kreminden önce kullanılmalıdır. Günde en fazla 2 defa kullanım yapmak yeterlidir.

Jeuvenile Markasının Yüz Nemlendirici Serum Çeşitleri Hangi Maddelerden Oluşur?

En iyi nemlendirici yüz serumu olarak kabul edilen onlarca ürün Jeuvenile kalitesiyle piyasaya çıkmıştır. Cildinizin nem ihtiyacını yeterli ölçüde karşılayabilecek olan nemlendirici serumlarımızda bulunan maddeler şöyledir:

 • Hyalüronik Asit: Serumlarımızda, birbirinden farklı 5 hyalüronik asit molekülü bulunur. Bu madde aracılığıyla cilt sıkılığınız ve esnekliğiniz sağlanabilir.
 • Provitamin B 5: Hücrelerin yenilenmesini sağlar.
 • Vitamin B 3: Diğer maddeler nemlenmeyi sağlarken, B 3 aracılığıyla aşırı yağ salgısı engellenir.
 • Panthenol: Cildi yumuşatır ve pürüzsüz hale getirir.
 • Allantoin: Gözenekleri temizler, kırışıkları azaltır.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN