Jartiyer nasıl kullanılır?

Kadın donanım sanatının en çekici ürünü, jartiyerdir. Her kadın mutlaka kullanmalı ve giydiği anda hissettiği o mucizenin duyguyla, özgüvenini kat kat artırmalıdır. Fransız iç giyimin bir ürünü olan ve çağlar boyunca kullanılan jartiyer, günümüzün en çekici ve şık iç giyim ürünüdür.

Peki jartiyer nasıl seçilir? Günlük yaşamda jartiyer nasıl kullanılır?

Çorap En Önemli Faktördür

Jartiyerin üretilmesi, kullanılmaya başlaması tamamen uzun çorapları tutmak üzere yapılmıştır. Elbise ve eteklerle giyilen uzun ve lastiksiz çorapların düşmeden durabilmesi için öncelerde sadece belden bağlanan ve iki klipsle çorapları tutan bir aksesuardı. Hatta erkeklerde soket çoraplarını tutmak üzere alt bacaklar için tasarlanan jartiyerleri uzun yıllar kullandı. Günümüzde dişiliğin en belirgin sembolü olan kıyafetlerin jartiyer nasıl kullanılır?

Düz, fileli, dantelli gibi birbirinden göz alıcı çorapların lastik kısımları, jartiyerin en şık görünümünü sunar. Lastiklerin sıkmaması ve bacaklarda şerit görünüm olmaması için rahat, elastik fakat lastiksiz çoraplar tercih edilmelidir. Düz çoraplarda kıvrılma olabildiği için özellikle üst kısımları kalın dantel modelleri tercih edebilirsiniz.

Lastikler, Kıvrımlarınızla Uyumlu Olmalıdır

Ön ve arka kısımlarda uzanan jartiyerin askıları, mümkün olduğunca elastik dokuda olmalıdır. Ayarlanabilir lastikleri fazla sıkmadan kullanmak önemlidir. Kalçaların kıvrımları ile uyumlu olmalı, baskı uygulamayacak esneklikte tercih edilmelidir. Fakat rahat hareket etmenizi sağlayacak şekilde esneklik sağlamalıdır.
Ön ve arka askıların aynı çizgide çoraplara tutturulduğuna dikkat edin. Hem tutaç orantısı hem de ön ve arka bacaklarda aynı çizgide takılması görsellikte, kusursuzluk sunar.

Basen Ölçüsüne Göre Yükseklik Ayarı

Jartiyer nasıl kullanılır, beden ölçülerine göre nasıl kombin edilir gibi konularda, beden ölçüleri jartiyerin nasıl konumlandırılacağı hakkında net detay verir. Bacak uzunluğu, basen genişliği veya sıkı kalçalara göre bel kısmını ayarlayabilirsiniz. Dikkati çekmek istediğiniz kısım; kasıklar, basen veya göbek kısmı ise ona göre ayarlayabilirsiniz.

Örneğin ince belli kadınlar daha yukarı çekerek odağı bel kıvrımlarına sağlayabilir. Basenlerinden, kalçalarından çok memnun olanlar, daha düşük bel görünümünde kullanarak, lastiklerin ve jartiyer tüllerinin görüntüye katkı sağlamasını ve cazibesini kullanabilir. Fakat net ölçü, göbek deliğinin alt kısmında veya tam üstünde olmalıdır.

Jartiyerde Model ve Renk Seçimi

Dişiliğin iç giyimde en belirgin sembolü, siyah renktir. Siyah ve dantel desenler, tüm kadınların güzelliğini, dişiliğini ve çekiciliğini ön plana çıkarır. Jartiyer çorapların olağanüstü opak dokusu, bel ve kalçayı tamamen kavrayan kıvrımlı ve esnek hatları, tek parça giyim rahatlığı ile seçilebilir.

Zayıf ve ince kadınlar, fırfırlı hatta kat kat süslemeli jartiyerleri seçerek kalçaları daha dolgun gösterebilirler. Basen ve kalçaları geniş olan kadınlar jartiyerli vücut çorabı içinde muhteşem bir görüntü sunarlar. Siyah kadar lacivert ve nar çiçeği tonları da göz alıcıdır. File çoraplı modellerde, jartiyerin dantelli değil düz kumaştan seçilmesi gerekir.

Jartiyer, fantazi iç giyim tercihleriniz arasında ise Erobee online mağazasından güncel koleksiyonu incelemenizi önerebiliriz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN