İzmit Rinoplasti

İzmit Rinoplasti

Rinoplasti uygulaması ile estetik açıdan yüz hatları ile uyumlu şekle sahip olan ve sağlıksal fonksiyonları tam gerçekleştiren burun şeklinin elde edilmesi amacıyla gerçekleşir. Cerrahi işlemin amacı yapısal olarak kusurlu olan burunun, yüz şekline en uyumlu ve doğal görünümlü haline kavuşturulmasıdır. Kişinin yüz hatları, kemik iskeleti, cilt durumu ve anatomik yapısı dikkate alınarak, Rinoplasti cerrahi uygulaması gerçekleşir. Rinoplasti yaşı, ameliyatı, hakkında bilgiler alt başlıklar içerisinden öğrenilirler.

Rinoplasti Hangi Yaşlarda Yapılır?

Rinoplasti uygulanma yaşı, 18 yaşından itibaren başlar. Burun şekil bozukluğunun giderilmesi için 18 ile 35 yaşları arasında Rinoplasti tercih edilir. Cerrahi başarı oranlarına bağlı olarak 18 ila 35 yaşları arasında yapılan Rinoplasti işlemlerinde, burun yapısı bozuklukları tedavisinde yüksek cerrahi başarı elde edilir. Burun tıkanıklığı ve şekil bozukluğu sebebiyle nefes alma zorluğu yaşanılan durumlarda, Rinoplasti cerrahi işlemi yöntemimiz, 18 yaşından daha erken koşullarda uygulanır.

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatı uygulama işlemi sırasında izlenilen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

  • Rinoplasti uygulanacak bireye lokal anestezi uygulanır.
  • İşlem tercihe bağlı olarak genel anestezi veya sedasyon şartları altında da gerçekleşir.
  • Endonazal insizyon ardından burun yapısının ortasında yer alan duvar bölümünün eğikliği ve eğriliği düzeltilerek, cerrahi işlem başlangıcı sağlanır.
  • Bu işlem sonrası, ameliyat öncesi uzman hekimce belirlenen tüm deforme yapıların düzeltilmesi aşamaları sırayla gerçekleşir.
  • Burun sırtında her hangi bir açıklık oluşmuş ise bu açıklık kapatılır ve burunda şekil bozukluğuna sebep olan kemerin alınması işlemi gerçekleşir.
  • Cerrahi işlem sırasında elde edilen kıkırdaklar ile burun ucu şeklinin ideal yapıya kavuşturulması ile gerekli müdahale sağlanır.
  • Tüm aşamaların tamamlanması ile oluşturulan kesiler dikilip, tampon uygulaması ve burnun alçı veya flaster ile korunması işlemleri gerçekleşir.

Adımların tamamlanması ile doğal yapısına en yakın burun estetiği işlemi gerçekleşir. 3 hafta boyunca sık kontrol ile gözlemlenen hastanın, 3 hafta sonunda yeni burun şeklini, sağlıklı bir yapı ile görmesi sağlanır.

Bizler Rinoplasti cerrahi işleminde doğal görünümde burun estetiği sağlamak amacıyla, izmit rinoplasti merkezimizde sizlere hizmet sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz rinoplasti cerrahi uygulamamız ile burnunuzda yer alan şekil bozukluğu ve problemleri giderilir.

Cerrahi uygulama hakkında detaylı bilgiyi kocaeli rinoplasti merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN