İzmir’de Patlama Meydana Geldi

İzmir’de adliyeye  yakın bir yerde büyük bir patlama oldu. Meydana gelen patlama ile detaylı incelemeler yapılırken, çok sayıda ambulans bulunduğu kaydedildi. Patlamayla ilgili 2 kişi öldürüldü.

İzmir Adliyesi yakını Bayraklı semtinde bir araç patlatıldı. 16:00 sularında gerçekleşen patlama sonrasında 2 saldırgan ölü olarak ele geçirildi. Patlama bomba yüklü bir araçta gerçekleşirken, adliyede çalışan avukati hakim ve savcıların araçlarını park ettiği noktada  patlatıldığı öğrenildi. Patlamayla birlikte silahlı çatışmaya giren polisler, 3 saldırganın olduğunu tespit etti. Saldırganlardan 1’i adliye içerisinde vurulurken diğeri de dışarıda vurulduğu tahmin ediliyor. 3. Saldırganın ise adliye binası içerisinde olduğu söyleniyor. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma yapılırken, geniş çaplı güvenlik önlemleri de alındı. Patlamanın bulunduğu noktada 20’ye yakın ambulans bulunuyor. Adliye içerisinde dolaşan saldırganın olduğu bilgisi üzerine içeride bulunan personellerin korunmak amaçlı kendilerini ofis odalarına kapattıkları öğrenildi.

İkinci bir bombanın patlayabileceğini söyleyen polisler, olay yerine toplanan yurttaşları uzaklaştırmaya çalışıyor. Öte yandan patlamanın bulunduğu noktaya gelen bir grup vatandaş, sloganlar eşliğinde ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘tekbir Allahuekber’ gibi sloganlar attıkları öğrenildi.

Olayla ilgili araştırmalar devam ederken patlamada 1 polis memurunun hayatını kaybettiği ve 7 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Patlamanın ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayın yasağı getirerek önlemler aldığı duyuruldu. Saldırıyı, ölen saldırganların üzerindeki silah ve mermilere ilişkin yapılan yorumlarda PKK’nin yaptığı tahmin ediliyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN