İtalyanca Türkçe Çeviri

İtalyanca Türkçe Çeviri

Dünya genelinde yaklaşık 61 milyon kişi tarafından konuşulan İtalyanca 1860 yılında İtalya’nın resmi dili olmuştur. İtalya haricinde İsviçre, Arnavutluk, Arjantin, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada gibi ülke vatandaşları tarafından da kullanılan İtalyanca modern Latince olarak da isimlendirilir. Romen dillerinden biri olan Latinceye sadık kalması nedeniyle bu isim verilir. Diller arası benzerliğin olması sebebiyle İtalyanca bilen kişiler Romen dillerini kolayca öğrenip kullanabilirler. Özellikle Katalanca, Rumence, Portekizce, İspanyolca ve Fransızca ilk sırada yer alır.

Dünya genelinde duyulması en güzel diller arasında yer alan İtalyanca kendine özgü bir seslendirmeye sahiptir. İtalyanca Türkçe çeviri yapılırken bu durum daha net anlaşılır. İtalya’nın diğer ülkeler ile ilişkisinin yaygın olmasından dolayı çevirilerde hem sözlü hem de yazılı tercüme kullanılır. Sözlü tercümelerde melodik bir yapının kullanılması nedeniyle etki seviyesi yüksektir. Yazılı tercümelerde ise metnin şekil şartlarına birebir uyulmasına ekstra özen gösterilir, her bir belge birden fazla kontrolden geçirildikten sonra kullanıcısına teslim edilir.

Çeviri İtalyanca

Turizm ve kültür dillerinden biri olan İtalyanca dünya genelinde en çok öğrenilen dördüncü dil olarak bilinir. Üniversitelerde İtalyanca öğrenilme oranı giderek artmakta olup bölgelere göre şive farklılıkları ortaya çıkar. Ancak tüm şiveler anlaşılabilir seviyededir. Çeviri İtalyanca hizmetlerinde metnin özüne sadık kalmaya dikkat edilir. Böylece çeviri kalitesi artar ve metin amacına hizmet eder. Tercümenin profesyonel tercümanlar eşliğinde yapılması beklentilerin karşılanmasını sağlar. İtalyanca vurgu ve tonlamanın dili olduğundan sözlü ve yazılı çevirilerde vurgunun özellikle sonda olmasına, sesli ve sessiz harf belirteçlerinin doğru kullanımına, gramer hatasının olmamasına, imla ve noktalamaya dikkat edilmelidir. Planlı olarak ilerleyen çeviri aşamaları tamamlandığında tercüme belgesi istenilen şekilde kullanıcıya ulaştırılır. Genellikle çeviri belgeleri elden teslim edilir.

Etiketler

YORUM YAZIN