İBB Kış Hizmetini Açıkladı

Geçtiğimiz Cuma günü aniden tüm Trakya’yı etkisi altına alan kar vatandaşları hazırlıksız yakalamıştı. Büyükşehir Belediyesi yurttaşlara yaptıkları hizmetlere değindi.

Trakya’da aniden başlayan kar yağışı hafta sonunda yurttaşların zorlu bir yaşam mücadelesi vermesine neden oldu. Kimisi evinden çıkamazken kimisi evinden çıkınca pişman bir şekilde tekrar eve döndü. Yolda mahsur kalanlar ise saatlerce trafik çilesi çekti. Aracı kara saplanan yurttaşlar ise saatlerce yol yarım ekiplerini bekledi. Saatlerce yolda kalan İstanbullu vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi çeşitli hizmetler sundu. Trafik nedeniyle metro hizmerlerini sabaha kadar çalıştırmak ise bu hizmetlerden sadece bir tanesiydi.

Sıcak çay ve çorba dağıtıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, aniden bastıran kar yağışından sonra kış şartlarında İBB’nin çalışmalarını anlatan açıklama yayınladı. İBB ekiplerinin kar yağışının sürdüğü geceleyin TEM karayolu gibi işlek yollara tuz ve kar küremesi çalışmaları yapıldığını içeren bilgi notunda, ilçe belediyelerine de tuz aktarımı yapıldığı bildirildi. Kar yağışının aniden bastırmasından sonra yolların aniden tıkanmasına değinilen açıklamada, karayollarının tıkanması ve kazaların oluşmasının kış lastiğinin takılmamasının sebep olduğu yer aldı. İBB ekiplerinin kar yağışı nedeniyle yolarda mahsur kalan araç sahiplerine ve yurttaşlara, mobil büfe şeklinde düzenlenen hizmetle sıcak çay ve çorba dağıtıldığı açıklamada yer aldı. Geece boyunca bir çok belediye birimi çalışanlarının yolları açık tutmak için çeşitli araçlarla çalıştıklarını duyuran açıklamada, tuzlama çalışmalarının yoğun bir şekilde yapıldığının mesajını verdi.

128 tı ve kamyon çekilerek yollar açıldı

27 farklı birimin kış koşullarında, mahsur kalmış yurttaşların imdadına yetişen İBB, karayollarında oluşan trafiğe büyük sebebiyet veren yolda kalmış tırlara değinildi. Açıklanan bilgilere göre, yolu kapatan 128 tır ve kamyonun çekildiği bilgisine değinilerek, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla 22 devrilen ağacın yolu kapatması nedeniyle oluşan trafiği engellemek amaçlı yoldan alma çalışması aktarıldı.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN