Hydrafacial Uygulaması

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial; yaş ve ya başka sebeplerle nemini ve elastik özelliklerini kaybetmiş; lekelenip sivilcelenerek yapısı bozulmuş ciltler için uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve korumanın yapıldığı bakım yöntemidir. Bu yöntem hydrafacial nişantaşı şubesinde yüz, boyun ve dekolte bölgeleri başta olmak üzere vücudun bazı bölgelerine uygulanmaktadır. Acı hissedilmeden kalıcı ve güvenilir bir uygulamadır. Cildi özel bir vakum sistemiyle temizlemektedir. Daha sonra bazı serumlar cilde yedirilmekte ve mavi ve kırmızı led sistemleri cildin problemine göre uygulanmaktadır.

Uygulamanın Aşamaları Nelerdir ve Kimlere Uygulanır?

İlk aşama cildin temizlenme aşamasıdır. Cilt ölü derilerden derinlemesine kurtulmaktadır. Vakum ve sıvı kullanılarak cilt derinlemesine temizlenmektedir. Sıkıntılı cilt tiplerinde (leke, sivilce izi gibi) tahrişe neden olmaz. Bu işlemler hydrafacial nişantaşı şubesinde elmas başlıklar kullanılarak cildin en üst tabakası temizlenmektedir. Kullanılan serumlar cildin sıkıntılarına uygun şekilde belirlenmektedir. Yağlı ciltler için yağ dengeleyici serumlar, kırışıklıklar için hyaluronik asitli serumlar kullanılmaktadır. Bu işlemin ikinci aşaması ise nemlendirmedir. Özel nemlendirici solüsyonların ve hyaluronik asitlerin cilde uygulanmasıdır. Daha sonra led terapi işlemine geçilerek cildi bozan durumlara uygun olan ışıklar cilde uygulanarak bakteriler temizlenmektedir. Genelde sivilce ve ajneler için mavi ışık, kırışıklıklar içinse kırmızı ışıklar kullanılmaktadır. Kırmızı led ışığı kollajen lifleri harekete geçirerek cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Bu işlemler cildi temizleyip yenilediği için akne, sivilce, kırışıklık problemleri olan herkese ve her yaş grubuna uygulanabilmektedir. Genişlemiş ve tıkanmış gözeneklerin açılmasında da etkilidir. Genelde daha orta yaş bireylerin tercih ettiği yöntemi, genç bireylerde yaptırmaktadır. Bu yöntem hydrafacial nişantaşı şubesinde uygulanan bu yöntemin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu yöntem “En İyi Cilt Tedavi Ödülü” almıştır. Haftada bir olmak üzere 4- 6 seanslık uygulama yeterli olmaktadır. Ama işlemin kalıcı olması için ayda bir yenilenebilir. Bu uygulamadan sonra dikkat edilmesi herhangi bir şey yoktur. Uygulamayı yaptıran kişiler günlük hayatlarına devam etmektedir. Bu uygulama detaylı bir cilt bakım uygulamasıdır.

Kişiler cilt kuruluğu, cildin fazla yıpranmış olması, siyah noktaların ve lekelerin kişilere rahatsızlık vermesi gibi cilt problemlerini gidermek için bu yöntemi tercih etmektedir. Yalnızca cildi sorunlu bireylerin tercih ettiği bir yöntem değildir. Cildine bakım yaptırmak isteyen ve cildin parlaklığını korumak isteyen bireylerin de tercih ettiği yöntemlerdir. Bu işlemlerin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Diğer Cilt Temizlik Uygulamalarından Farkı Nedir?

En önemli farkı acısız bir yöntem olmasıdır. Klasik uygulamalar bu derecede bir cilt temizliği ancak bu yöntemle mümkün olmaktadır. FDA onaylı bir yöntemdir. Sadece temizleme işlemi yapmaz, cildi doyurarak nemlendirmektedir. Kombine bir bakım sunmaktadır. Cilde elastiklik kazandırarak cildin onarımında cilde de rol vermektedir. Kırışıklıkları ve ince yüz çizgilerini ortadan kaldırmaktadır. Cilde ihtiyacı olan onarımı sunar ve bakım yapar. Suyun da temizleme ve onarım gücünden faydalanılarak bu işlem acısız ve tahrişsiz olarak yapılmaktadır.

Sadece yüze uygulanan bir yöntem olmaması nedeniyle vücudun başka bölgelerinde de derinlemesine temizlik ve cilt bakımı imkanı sunmaktadır. Çok kısa zaman dilimleri içerisinde temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak hydrafacial uygulaması ile artık çok kolaylaşmıştır. Cinsiyet ayrımının ve herhangi bir yaş sınırının olmaması bu uygulamanın tercih edilme durumunu olumlu etkilemiştir. Kalıcı ve güvenilir bir yöntemdir. Ameliyatların verdiği tedirginliklerin yaşanmayacağı bir uygulamadır. Kişilerin rahat bir şekilde yaptırıp çıkabilecekleri uygulama, kişiyi günlük yaşamından ve aktivitelerinden geri koymamaktadır. Uygulama cihazı FDA onayı almış bir cihazdır. Bu uygulama, oldukça basit bir uygulama olarak cildin temizliği yapılabilmekte ve cildin ihtiyacı olan bakım sağlanabilmektedir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN