Hotmail Giriş

Gündelik hayat içerisinde özellikle tüm işlerimizin internet üzerinden hal edilmeye başladığı şu dönemde insanların iletişim kurdukları pek çok farklı kanal bulunmaktadır. Bu kanallardan birisi internet üzerinden özellikle şirketlerin kullandığı mail sistemidir. E-mail sistemleri içerisinde köklü olan ve bu alanda büyük bir paya sahip olan Hotmail, mail alışverişleri için kullanılan bir servistir.

Hotmail ilk defa 1996 yılında kullanılabilmeye başlanan ilk e posta programı olarak internet ortamına giriş yapan bir servistir. Microsoft’un işbirliği ile sonradan ismi değiştirilmiş ve yeni sürümü ile ortaya çıkmıştır. Hotmail günümüzde Windows live Hotmail olarak değişime uğrayarak kullanılmaya devam etmektedir. 2013 yılına geldiğimizde yapılan yenilikler ve değişimler ile beraber Microsoft, Hotmail’in yenilenmiş arayüzünü için farklı bir yapılandırmaya giderek Outlook adı ile tek bir alan adında birleştirmiştir.

Hotmail’in Kuruluşu

Hotmail ilk defa 1995 yılında hayatımıza girmiştir. Jack Smith ve Sabeer Bhatia işbirliği ile kurulumu yapılmıştır. İsim veriliş aşamasında HTML akla gelerek böyle bir isim seçilmiştir. 1997 yılına gelindiğinde Hotmail, Microsoft’a satılmıştır ve MSN adı verilen platformda bir araya getirilerek kullanılmaya devam etmiştir.

Hotmail Kullanmanın Faydaları

Hotmail’in dışında kullanılan farklı bir e-posta alanı da gmail’dir. Daha eski bir tarihe dayanan Hotmail özellikle firmaların ve firma içerisindeki pek çok sektörün bilgi alışverişinde kullanılmaya hala günümüzde devam etmektedir. Kurum ve kuruluşların mektup yerine birbirleri arasında; bilgi alışverişi, istek, rica ve kabullerde kullanılan bir alan olarak görülür. Son derece güvenilir ve sade bir kullanıma sahip olan Hotmail kendini gitgide geliştirerek kapasitesini genişletmeye devam etmektedir. Ücretsiz olarak geniş bir kapasite hacmi bulunmaktadır.

Hotmail size gelen mailleri okuyabileceğiniz ya da herhangi bir kurum ya da kuruluşa e-posta gönderebileceğiniz bir alandır. Kişisel olarak da kullanılabilen kendi içerisindeki yazışma ekranı ile kullanıma devam eden, bunun dışında geniş bir hafıza ve deposuna sahip olan bir alandır.

Hotmail Kaydol Oluşturmak

Günümüzde hemen hemen herkesin sahip olduğu bir email adresi bulunur. Bu mail adresleri yapılan iş başvurularında özellikle istenmektedir. Hayatımızın pek çok alanında artık aktif olarak kullanılan Hotmail sayesinde e-posta adresimizi oluşturabiliriz. Kendimize ait olan bu yeni e-posta adresini “hotmail kaydol” seçeneği ile başlatabiliriz.

Sonraki aşamada;isim, soyisim, doğum tarihi, aktif bir telefon numarası, cinsiyet ve diğerleri alınmış olan e-posta adresinden farklı bir e-posta adresi girmeniz istenecektir. Oluşturmuş olduğunuz yeni e-posta adresini ve oluşturduğunuz şifre ile Hotmail servisine giriş yapabilirsiniz.

l  

Giriş yapabilmek için outlook.com adresine öncelikle girmelisiniz.

l  

Burada karşınıza çıkan alanda sizden e-posta adresiniz istenecektir.

l  

E-posta adresinizi yazdıktan sonra ileri tuşuna tıkladığınızda şifrenizin istendiği alan gelir.

l  

Bu alana şifrenizi yazdıktan sonra kolaylıkla siteye giriş yapabilirsiniz.

Hotmail sayesinde gelen kutunuza erişebilir, gönderilmiş mesajlarınızı görebilir, bazı önemli gördüğünüz mesajları arşivde tutabilirsiniz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN