Hormon Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hormon Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kandaki hormon fazlalığı veya eksikliği; ya da farklı etki durumlarinin hatalı çalışması durumunda farklı hastalıklar ortaya çıkar. Bu kapsamda; hormon testi fiyatları tiroit hormon testi; tiroit fonksiyonunu değerlendirmek için insanlar, triiyodotironin (T3) ve tiroit hormonu ile birlikte tiroit bezini uyaran hipofiz bezinden tiroit uyarıcı hormonun (TSH) ölçülmesine güvenirler.

Diğer hormon testlerimizin başlı çaları şu şekil de sıralanmaktadır; böbrek üstü bezi testler, hipofiz hormon testleri, pankreas hormon testleri, diğer hormon testleri vardır.

Hormon Testi Neden İstenir?

Hormonal testler, hormon testi fiyatları endokrin sistemle ilgili çeşitli hastalıkları teşhis etmek, izlemek ve bazı kronik hastalıklarda hormonal değişiklikleri değerlendirmek için yaygın olarak yapılır. Bu anlamda, incelenen hastalıkta yer alan tüm hormon bezlerinin işlevini kontrol etmek için ilgili hormonların seviyeleri incelenebilir.

Hormon Testi Fiyatları

Hormon testleri birçok hastane ve tıp merkezinde yapılmaktadır.Ayrıca,hormon testi fiyatları devlet hastanelerinde yapılan kan ve idrar testleri istisnalar dışında sağlık sigortası kapsamında olabilir. Ancak özel hastanelerde yapılan hormon testlerinin fiyatları hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir.

Evde Kan Alma

Evde kan alma hizmeti, kişinin hastaneden taburcu olacak kadar iyi olmaması, ikamet ettiği yer ve hastaneye gidecek vaktinin olmaması gibi durumlarda evde kan alma hizmetleri yapılabilmektedir.

Evde bakım ve evde kan alma ve evde gerekli sağlık ve bakım hizmetlerinin sağlanmasını içerir. Gerektiğinde çeşitli sağlık sorunları olan kişilere kreş veya hastane ihtiyaçları ile yardımcı olmak için evde bakım hizmetleri sunulmaktadır.

Genellikle evde kan alma hizmetleri hastaneye ulaşımı zor olan hastaları, yatalak hastaları veya kronik tıbbi durumu olan hastaları izlemek için kullanılsa da, kişinin hasta veya engelli olmaması, fiziksel engelli olmaması gerekir.

Evde Kan alma Kimlere Uygulanır?

Kan örneği alınması, hastalığın evde tedavisine devam edilirken gerekli görüldüğünde kullanılabilecek bir işlemdir. Tüm hastalık grupları için tedavi gören kişilere kan alma hizmeti verilebilir. İlerleyen yaşı nedeniyle evinden çıkmak istemeyen veya sağlık kuruluşlarına ulaşamayanlar için de evde kan alma organize edilmektedir. Kan örneğine ihtiyaç duyan, ancak iş için olsunya da olmasın, zamanı olmayan tüm zor insanlar için de kan örneği ve analizi programlanabilir.

Evde Kan Alma Fiyatları

Evde kan alma hizmetimizden yararlanmak isteyen müşterilerimize evde kan alma ekibimiz tarafından evde kan tahlili yapılmaktadır. Evde kan testi veya işyeri kan testinin maliyeti, hastaya yapılan testlere göre değişir. Her kan testinin maliyeti farklıdır.

Bu nedenle hangi testlerin uygulanacağını öğrenmek için laboratuar ile iletişime geçilerek ücret bilgisi alınabilir. Bu hizmetten özel sağlık sigortası olan hastaların sağlık poliçesi kapsamında kan alırken evde hizmet almaları şartıyla ücretsiz veya indirimli olarak yararlanabilirsiniz.

Check Up Paketleri Nelerdir?

Muayene, check up fiyatları herhangi bir rahatsızlığı veya şikâyeti olmayan kişilere uygulanır ve asıl amaç, kişinin hastalığa yatkın olup olmadığını kontrol etmek ve varsa, hastalığın seyrini izleyerek uygun tedavi işlemlerini doğru zamanda başlatmaktır.  

Genel olarak, tarama programları belirli hastalıklara yatkın kişilerin daha sık taranmasını içermeli, yatkınlığı veya risk faktörü olmayanların daha uzun süre taranması gerekmektedir. Yaşa ve cinsiyete göre değişen check up paketleri vardır.

Check Up Her Sene Yaptırılmalı Mıdır?

Genel bir fizik muayene, yetişkinler şikâyet etmese bile yılda en az bir kez yapılması gereken bir fizik muayenedir. Kişinin mevcut riskine göre değişebilen check up fiyatları kontrol periyotlarının doktor tarafından daha sık yapılması önerilebilir.

Check Up Paketleri Fiyatları

Checkup full kapsam ile bütçenize uygun checkup hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Dolayısıyla check up fiyatları istenilen paketlere ve yapılan hastaneye göre deşmektedir.

Etiketler

YORUM YAZIN