Hasta Yatağı Almak İçin Nereye Başvurulur?

 

Ülkemiz başta olmak üzere bütün dünya ülkelerinde sağlıklı yaşam, her hangi bir nedenle kalıcı ve ya geçici olarak sağlığını kaybetmiş olduğumuz dönem için hasta bakımı, hasta konforu devlet yönetimi ve devamlılığı açısından ilk ilgilenilen ve düzenlenen düzeltilmeye çalışılan konuların başında gelmektedir. Bu düzenlemeler içerisinde devlet güvencesi altında olan her vatandaşın sahip olduğu sosyal hakların başında sağlıklı yaşam hakkı vardır.

Sağlığı kaybetmiş olan geçici veya kalıcı olarak hayatının bir dönemini hasta yatağında geçirmek zorunda olan hastalarımızın artık yatak da geçirmek oldukları dönemi sadece hasta yatağı konforu ve rahatlığı ile geçirebilmek için hastane de geçirmesine gerek kalmadığı evlerinde de hasta yatağı kiralayarak ya da satın alarak evlerinde geçirebileceklerdir.

Hasta Yatağının Normal Bir Karyoladan Farkı Nedir?

Hasta karyolasının normal bir karyoladan farkı hastanın ilk önemli farkı hastanın pozisyonun hastaya bakan kişi ya da hastanın kendisi tarafından daha kolay bir şekilde değiştirilebilmesidir. Bu önemli faktör aynı zamanda hastanın devamlı aynı yere bası olmasına engel olunması kaynaklı hasta da yatak yarası oluşmasını geciktirmekte hatta engellemektedir. Hastayı oturur yarı oturur yan çevirme bacakları indirip kaldırma hatta tuvalet takılabilme özellikleri olan hasta karyolaları hasta ve hastaya bakan yakını için çok büyük bir rahatlıktır. Hasta yatağı almak için nereye başvurulur diye düşünenler firmamız ile iletişime geçebilirler.

Hasta Yatağı Almak İçin Nereye Başvurulur?

Hasta yatağı temin etmek isteyen hasta yakınları ya da hasta artık tedavisinin devam etmekte olduğu sağlık kuruluşundan yatağa bağımlı geçirmek zorunda kaldığı zamanlar ile ilgili bir sağlık raporu temin ettiği takdirde hasta yatağının hastanın genel durumuna göre bir kısmını ya da hepsini devlet güvencesi ile karşılanmaktadır. O yüzden ilk başvuru sağlık kurumunun ilgili kliniğine yapılmaktadır. Doktor raporum yok ama ben hasta yatağı alarak rahat bir hastalık dönemi geçirmek istiyorum diyen hasta yatağı kiralama yapmak veya almak için nereye başvurulur? Diye soracak olursanız da yatakların satışını yapan firmalar ile görüşebilirsiniz.

Kendi isteğimle Hasta Yatağı Almak İçin Nereye Başvurulur?

Hasta yatağı almak için nereye başvurulur diye düşünenler firmamıza gelerek bu ihtiyaçlarını giderebilirler. Her koşulda her bütçeye uygun hasta yatakları arasından dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.sabahmedikal.com

 

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN