Güneş Yanıkları Nasıl Geçer ?

Bu konumuzda yaz aylarında en sık rastlanan sorun olan güneş yanıklarından bahsedeceğiz. Güneş yanıklarına en iyi çözüm yolu bir hekime danışarak yanık merhemi kullanmaktır. Yanık merhemi güneş yanıklarına oldukça iyi gelir. Doktor onaylı olarak bir güneş merhemi alarak güneş yanıklarına çözüm yolu bulabilirsiniz. Güneş yanıklarına doğal yollarla evde de bir çözüm yolu bulmanız mümkündür.

En iyi çözüm yollarından biri de evde yoğurt maskesi uygulamaktır. Yoğurt maskesi ile güneş yanıkları kısa süre içinde etkisini yitirir. Yanma ve acı hissi kaybolur. Yoğurt güneş yanıkları üzerinde en etkili doğal yöntemlerden biridir. Salatalık uygulaması da güneş yanıklarına iyi gelir. Salatayı soyup rendelemeniz gereklidir. Bunun ardından elde ettiğiniz püreyi yanık lekesi olan kısımlara sürmelisiniz. Bu uygulama da yanık lekesine iyi gelecektir.

Güneş yanıkları sonrası zeytinyağı uygulaması yapmakta güneş yanıklarına iyi gelecektir. Zeytinyağı yanık olan bölgeyi besler ve onarma sağlar. Güneş yanıklarına iyi gelen bir yöntemdir.

Siyah çayda güneş yanıklarına iyi gelmektedir. Siyah çayı çay demledikten sonra yanık olan bölgeye sürmeniz halinde yanık olan bölgeyi soğutur ve güneş yanığına iyi gelir. Maydanoz suyu ile yanık olan bölgeye yapılan masaj uygulaması da güneş yanıklarına iyi gelir. Yara izleri bir süre sonra kaybolur. Yoğurt ve zeytinyağını bir pamuk ile yanık bölgeye sürmeniz de yanıkları geçirir. Bu yöntemler ile güneş yanığı sorunundan kurtulabilirsiniz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN