Günde 30 Gram Ceviz Yiyin

Cevizin sağlığa faydalı olduğunu neredeyse bilmeyen yok. Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen, günde belli bir miktar ceviz yemenin insana huzur kattığını söyleyerek mutluluk verdiğini belirtti.

NTV’nin haberine göre Kastamonu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Biyomühendislik Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen cevizin faydalarına değindi. Mehmet Şen, Cevizin sağlık açısında faydalı olduğuna değinerek, günde 30 gram yenilerek huzurunuzun iyi olacağından bahsetti. Bu bulguyu klinik çalışmaları ve araştırmacı doktorların tespitine dayandırdığını söyledi. Prof. Dr. Şen, Ordu Üniversitesi’nde gerçekleşen zirai bir konu olan ceviz yetiştiriciliği ile ilgili bir konferansta, huzurlu bir yaşam için herkesin çaba gösterdiğini belirterek, huzurlu bir hayatında sağlıktan geçtiğini söyledi.

“Ceviz Yetiştiriciliği ve Beslenmedeki Yeri” konulu konferansta insan sağlığının önemini belirten Şen, beslenmek için kullanılan ürünlerin hijyenine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Sadece hamur ile beslenmeyi eleştiren Şen, böyle beslenilmesi durumunda hijyenik bakımında sağlıklı olmuş olsa da sağlık beslenilemeyeceğine vurgu yaptı. Temel besin kaynağı olan hamurun tek başına sağlıklı bir besin olmayacağı konferansta belirtildi. Şen, dengeli beslenmeye dikkat çekerek, dengenin olmasıyla sağlıklı beslenileceğine vurgu yaptı.

Ceviz için Allah’ın yarattığı mükemmel yiyeceklerden biri olduğunu söyleyen Şen, günde 30 gram yiyilmesi takdirde insanın huzurlu olacağına değindi. Bunu klinik çalışmalarına dayandırarak doktorlara göre de böyle olduğunu savundu. Şen katılımcılara sağlıklı beslenildiği takdirde, sağlıklı ve huzurlu olunacağına değindi. Cevizinde sağlıklı besin kaynaklarından biri olduğunu söyleyen Şen, bu noktada her insanın ortalama günde 30 gram ceviz yiyerek sağlıklı ve huzurlu olunabileceğini söyledi. Şen ayrıca üretim yapılan her şeyin o üretimden faydalanmak beslenmek için üretildiğini söyledi.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN