Gripseniz Kişisel Bakımınıza Dikkat Edin

Kışın en çetin geçen günlerinde yurttaşların sağlıklarına çok dikkat etmesi gerektiği uzmanlar tarafından uyarılırken, alışagelmiş C vitamini alımından da bahsediliyor.

Çetin geçen kış aylarını yaşıyorken, Uzman Doktorların TV kanallarında bas bas bağırarak C vitamini tüketilmesi gerektiği vurgulanıyor. Sabah’ın haberine göre Uzman Yrd. Doç Dr. Neşat Bozkurtoğlu, C vitamine o kadar çok yüklenilmemesi gerektiğini savunuyor. Bozkurtoğlu, grip olan vatandaşlara hijyenik olmaları gerektiğini vurgulayarak, dengeli beslenmeye dikkat çekiyor. Sağlıklı bir yaşam için enfeksiyonel hastalıklara yakalanmamak için kişisel sağlığa çok önem verilmesi gerekiyor.

Uzmanların uyarıları dikkate alındığı takdirde grip rahatsızlığınızdan hemen kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken dikkatlice dinlemeniz ve hangi aşamalarda neler yapmanız gerektiğidir. Diğer bir konuda doktorların sıkça uyardığı antibiyotiklerden kaçınmak olduğu. Vatandaşların önlerine gelen her antibiyotiği yutmamaları gerektiği vurgulanırken, C vitamininin alınmasının yanında kişisel bakıma önem verilmeli ve hijyen kurallarına tamamen uyulmalıdır. Öte yandan bazı doktorlar toplu olarak bulunulan yerlerden uzak durulması gerektiğini vurguluyor. Bunun sebebi ise grip olan bir kişinin bünyesinin zayıflığı nedeniyle her türlü mikrobu kuşkusuz alabileceği oluyor.

Grip olan bireyin bu süreç içerisinde yeni bir başka hastalığa kapılmaması için toplu olarak bulunulan alanlardan kaçınılması gerektiğidir. Ayrıca bu tür bir davranışla kişi toplumdaki diğer vatandaşlarında sağlığını düşünmüş olacaktır.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN