Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti) alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağ, kas ve deri dokusunu alarak göz çevresindeki bu dokuları destekleyen kısımları sıkılaştırır. Göz kapağınızın duruşundan memnun değilseniz Ankara göz kapağı ameliyatı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü tedavisinde, altta yatan nedene ve muayene sonucuna göre 3 cerrahi yöntem tercih edilir: Levator kası ameliyatı, Müller kası ameliyatı ve askı işlemleri olarak hasta için en uygun yöntem belirlenmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimler Olabilir?

Göz kapağı düşüklüğü ve üst göz kapağı düşüklüğü olan hastalar için pitoz denir. Her yaşta pitozisli hastalarda göz kapağı ameliyatı kullanılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi

Her ameliyatta olduğu gibi göz kapağı estetiğinde de bazı cerrahi riskler vardır. Örneğin enfeksiyon riski ve anestezi riski olabilir. Ayrıca bunlara ek kanama eğilimini artıran riskler olabilir. Bu nedenle estetik göz kapağı ameliyatından en az 15 gün önce kan sulandırıcı ilaç alımı kesilmelidir.

Estetik göz kapağı ameliyatından 3 hafta önce sigaranın bırakılması önerilir. Ancak bitkisel ürünlerin alınmaması tavsiye edilir. Ankara göz kapağı ameliyatı hakkında detaylı bilgi için klinik uzman hekimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlemler genellikle lokal anestezi altında yapılır. Göz kapağındaki fazla deri ve kas dokusu, kırışık alandaki çizgiyi gizlemek için bir kesi ile çıkarılır. Fıtık yağ yastıkçıklarının varlığında azalırlar. Kaş düşüklüğü şiddetli ise kaş kaldırma ve şakak germe operasyonları eklenmelidir.

Göz Kapağı Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir ve yapılması gereken ek işlemlere bağlı olarak 1-3 saat sürebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatları kullanılan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Bu soru hakkında fikir sahibi olabilmek için kesin bir netleştirme ve inceleme yapılması, ayrıca bir operasyonun gerekli olup olmadığı ve hangi yöntemin uygun olduğu konusunda açıklama yapılması gerekmektedir. Detaylı bilgi için Ankara göz kapağı ameliyatı merkezine başvurabilirsiniz.

Liposuction Nedir?


Liposuction
, istenmeyen bölgelerdeki yağları yok eden ve sonuçları çok tatmin edici olduğu için sevilerek en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Ankara liposuctionmerkezinde inatçı yağlarınızdan kolayca kurtularak yaza hazır girebilirsiniz.

Egzersiz ve diyete rağmen insan vücudunda kaybolmayan yağlar vardır. Kalıcı hale gelir ve zamanla bölgesel yağ birikimi artar. Bu yağlar bulunduğu bölgeden yaklaşık 3 saat süren bir operasyonla çıkarılır. Sonuç olarak Ankara Liposuction ile istenen vücut bölgesinde ciddi bir incelme sağlanır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Temel olarak 2 yöntem vardır: Vaser ve klasik liposuction olarak hastalara önerilir. Vaserde, yağ doku emilmeden önce Vaser liposuction cihazı tarafından bir ses dalgası (ultrason) ile parçalanarak katı halden sıvı hale getirilir. Klasik yönteme nazaran bu iş radyo frekans ile yapıldığı için sadece yağlar alınıp diğer dokulara çok daha az zarar verilir. Detaylı bilgi için Ankara liposuctionkliniğine başvurabilirsiniz.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

İnsan vücudunda yağlı bölgeler vardır ve bu kişiyi çok endişelendiriyor olabilir. Ancak egzersiz ve diyete rağmen geçmiyorsa yağ aldırma ameliyatı yapılabilir. Ankara liposuction merkezinde hayalini kurduğunuz fit vücuda kolayca sahip olabilirsiniz.

Meme Büyütme Nedir?

Şekil ve simetrideki düzensizlikler, gebelik ve emzirme, yaşlanma veya kilo alıp verme gibi nedenlerle memenin istenilen boyuta ulaşamadığı durumlarda tercih edilen ve günümüzde oldukça yüksek başarı oranı ile yapılan bir ameliyattır. Ankara meme büyütme kliniği, bu alanda başarılı operasyonlara imza atmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında yapılır. Hissedilecek bir acı yoktur. Bu ortalama 1 saatlik bir işlemdir. Memeye silikon protez yerleştirilir. Sonrasında yara izi kalmaz.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme işlemleri genellikle çeşitli dolgu maddeleri hasta için kullanılarak memenin hacminde artış sağlar. En sık kullanılan dolgu maddeleri liposuction ile alınan yağlar ve yapay implant şeklinde yerleştirilen silikon dolgulardır. Ankara meme büyütme merkezi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastalar bu işlemlerden sonra yorucu aktivitelerden kaçınmalıdır. Yine, göğüs üzerindeki baskıyı en aza indireceği için yüz üstü yatma önerilmez. Daha iyi iyileşme için hastalar sigarayı bırakmalıdır. Hastalar ameliyattan sonra kısa süreli ağrı veya morarma yaşayabilir. Endişeye gerek yoktur.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Meme büyütme; Memenin şekil bozukluğu ve asimetrisi, hamilelik ve emzirme, yaşlanma veya kilo alıp verme gibi sebeplerle hacimde küçülme ve sarkma durumlarında tercih edilen ve Ankara meme büyütme kliniğinde oldukça yüksek başarı oranı ile yapılan bir ameliyattır.

Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

Hastalarda çeşitli nedenlerle meme yapısında bozulma meydana gelebilir. Bu sorunları düzeltmek için meme büyütme işlemleri yapılır. Emzirme veya aşırı ve hızlı kilo verme nedeniyle meme yapısında azalma ve sarkma gibi problemler olur.

Bu sorunların üstesinden gelmek, meme yapısındaki sarkma ve hacim kaybını önlemek için büyütme teknikleri ve ek yöntemler kullanılmaktadır. Ayrıca bazı hastalarda oluşan meme anormalliği nedeniyle bu işlemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

Hastalar ameliyattan 10 gün sonra normal hayata dönebilir. Ameliyattan sonraki ilk 6 hafta kollarını aşırı zorlamamalıdır. Yani elleriyle ağır bir yükü kaldırmamalı veya çok yükseğe ulaşmaya çalışmamalıdırlar.

Etiketler

YORUM YAZIN