Göğüs Estetiği Yöntemleri

Göğüs Estetiği Yöntemleri


Kadınlar için güzelliğin ve özgüvenin en önemli unsurlarından biri olan meme estetiği, en popüler ve en mutluluk verici ameliyatlardan biridir. Meme deformitesi ve asimetrisi; Gebelik ve emzirme sucu, yaşlanma veya kilo alımı gibi nedenlerle meydana gelir.

Meme büyütme estetiği, bu durumlar düzeltilmek istendiğinde tercih edilen ve günümüzde oldukça yüksek bir başarı oranı ile yapılan bir operasyondur.  Göğüs büyütme fiyatlarıhakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde gelişen teknoloji ile artan imkanlar sayesinde diğer estetik operasyonlar gibi göğüs büyütme fiyatları daçok daha makul ücretlerle yapılmaktadır. Kadınlığı simgeleyen en önemli organlardan biri de memedir. Elbette her kadın estetik açıdan güzel göğüslere sahip olmak ister.

Ancak tek veya çift taraflı meme büyüme geriliği veya doğum sonrası kilo kaybı sonucunda memelerde küçülme veya hafif sarkma olabilir. Bu gibi durumlarda meme büyütme ve dolgunlaştırma girişimleri daha dolgun, daha iri ve daha estetik göğüsler yaratabilir. En uygun göğüs büyütme fiyatları için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Doğuştan gelen özellikler nedeniyle kadınlarda göğüsler küçük olabilir. Ayrıca doğumdan sonra hacim kaybeden göğüsler küçülebilir. Hastalarda çeşitli nedenlerle meme yapısında bozulma meydana gelebilir. Bu sorunları düzeltmek için meme büyütme işlemleri yapılır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Kadınlar için en yaygın meme büyütme yöntemi meme implantları ile meme büyütme yöntemidir. Silikon meme implantları meme büyütme işlemleri için yaygın olarak kullanılmaktadır. Meme protezlerine ek olarak meme büyütmenin bir başka yöntemi de otolog yağ enjeksiyonudur. En hesaplı göğüs büyütme fiyatları için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

  • Ameliyat öncesi tüm hastalarda meme ultrasonu ve mamografi ile memenin yapısı değerlendirilir.
  • Meme küçültme ameliyatından 7 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmalısınız.
  • Şeker hastalığınız varsa ameliyattan önce kan şekerinizi kontrol etmeniz yara iyileşmesinde sorun yaşamamanız için önemlidir.
  • Meme küçültme ameliyatınızdan 3 gün önce sigarayı bırakmalısınız ve operasyondan sonra 3 hafta sigara içmemeniz önemlidir.
  • Hastalar ameliyattan bir gece önce dezenfektan sabunla duş almalı ve ameliyathaneye girmeden önce takı, oje ve makyajını çıkarmalıdır. En hesaplı meme küçültme fiyatları ile kliniğimizdenyararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri

Temel prosedür, meme dokusunun büyük olmasına ve sarkmasına neden olan fazla yağ dokusunun alınması işlemidir. Meme tabanında ve meme başı çevresinde T şeklinde bir kesi yapılır. Bu alandan meme bezlerine ve tübül yapılarına zarar vermeden fazla doku çıkarılır. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz meme küçültme fiyatları oldukça makuldür.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası iyileşme döneminde doktorunuzun önerdiği tüm ilaçları düzenli ve tam olarak almalısınız. Kullanmakta olduğunuz başka ilaçlar alıyorsanız, bunu önceden doktorunuza söylemeniz önemlidir. Doktorun size verdiği tavsiyeleri dikkate almalı ve uygulamalısınız. Estetik meme küçültme ameliyatından 3-4 gün sonra normal şartlarda sosyal hayata dönmek mümkündür. Detaylı bilgi almak ve meme küçültme fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme işlemi genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır ve operasyon sırasında meme uçları önceden planlanmış bir alana taşınmaktadır. Meme dokusu yeniden şekillendirilir. Bu aşamada fazla yağ doku çıkarılır. Gerekirse memenin üzerine silikon protez yerleştirilir. Daha sonrasında ise fazla olan deri bölgeden çıkarılır ve operasyonun tamamlanması sağlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüsleriniz sarkıyorsa ve bu durum her geçen gün daha da kötüleşiyorsa bu ameliyat tam size göre. Genel sağlık durumu düzgün 18 yaş üstü her kadına estetik amaçlı uygulanabilir. Meme dikleştirme fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Sarkık meme sorunları için tercih edilen meme dikleştirme, herkesin yaptırmak istediği önemli bir ameliyattır. Bu sorunla karşılaşmış kişiler için bu operasyonun kimlere uygulanabileceği önemlidir. 18 yaşın üzerindeki ciddi sağlık sorunu olmayan herkese güvenle uygulanabilir.

Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme Birlikte Yapılabilir Mi?

Bu operasyonlar birbiri ile kombine şekilde başarıyla uygulanmaktadır. Pek çok kadın estetik operasyonlar sonucu daha büyük ve dik memelere sahip olmaktadır. Uygun meme dikleştirme fiyatları için hemen bizi arayın.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

Hastalarımıza estetik ameliyattan sonraki 1 ay içerisinde telsiz spor sutyenlerini öneriyoruz. Sütyen meme dokusuna baskı yapmamalı ve iz bırakmamalıdır. Ameliyattan 1 ay sonra ise balenli sütyen kullanılabilir.

Ancak göğüsleri ortada birleştiren ve kaldıran dolgulu ve push-up sütyenleri tercih etmiyoruz çünkü bu durum meme protezinin (silikon) yerinden çıkmasına neden olabilir. Ve uzun süreli kullanım meme dokusuna basıldığında doku kaybı ve doku ezilmesi gibi simetri bozukluklarına neden olabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

Hayır, meme dikleştirme ameliyatı estetik prosedür olduğu için SGK kapsamına girmez. Fakat kliniğimizde meme dikleştirme fiyatları piyasaya göre çok daha hesaplı şekilde gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir Miyim?

Göğüs dikleştirme, göğüs dokusunu şekillendirir, memeyi şekillendirir ve uzatır ve fazla göğüs derisini giderir. Meme ucu ile meme dokusu arasındaki bağlantılar kopmaz ve meme dikleştirme sonrası emzirmede herhangi bir sorun yaşanmaz. Fonksiyonel açıdan memelerde herhangi bir işlev kaybı olmaz. Profesyonel hizmet içeren uygun meme dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN