Gıdı Estetiği ve Estetik Yöntemler

Gıdı Estetiği ve Estetik Yöntemler

Boynun alt kısmında bulunan gıdı, şüphesiz ki yüz bölgesinde en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesidir. Gıdı bölgesinde ilerleyen yaşlara bağlı olarak veya yağ dokularının sarkması ile oluşan şekil bozuklukları, gıdı estetiği ile kontrol altına alınabilir. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu estetik operasyon, gıdının eski görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Gıdı estetiği 30 yaşını geçmiş herkes uygulanabilir. Hekim tarafından belirlenen tedavi yöntemleri, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Tedavi yöntemi seçiminde gıdının durumu önem taşır.

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci

Tüm operasyonlar sonrasında olduğu gibi gıdı estetiği operasyonu sonrasında da hasta iyileşme süreci içerisine girer. Gıdı estetiği iyileşme süreci uygulanan tedavi yöntemi ve hastanın durumuna göre değişiklik göstermiş olsa da gıdı estetiğinde 7 gün içerisinde hasta kendisini toparlar.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Kişilerin yüz bölgesinde yaşadığı gıdı estetiğinde sarkıklarından kurtulması için tercih ettikleri gıdı estetiği, fiyat bakımından da farklılık gösterir. Bu anlamda işlemi yapacak olan kurum, uygulanan tedavi yöntemi gıdı estetiği fiyatlarını etkiler.

Jinekomasti Neden Olur?

Jjinekomasti rahatsızlığı günümüzde hemen hemen her erkekte bulunan meme rahatsızlığı problemlerinin başında gelir. Meme büyümesi olarak da bilinen jinekomasti, sağlık açısından herhangi bir rahatsızlık vermemiş olsa da görünüm açısından kişileri rahatsız eder. Bu neden ile meme estetiği operasyonlarında sıklıkla rastlanılan durumlardan bir tanesidir.

Yaşamın üç evresinde de görülebilen jinekomasti, doğuştan yaşanabileceği gibi ilerleyen dönemlerde de çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genel anlamda hormonal dengesizlikler yüzünden oluşan jinekomasti, kişinin geçmiş dönemlerde geçirdiği hastalıklardan veya tükettiği gıda besinlerine bağlı olarak oluşabilir. Kişilerde oluşan bu rahatsızlık, ilerleyen boyutlarda çeşitli belirtiler ile günlük yaşam rutinine etki edebilir.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Jinekomasti hastalığın evresine veya oluşumuna bağlı olarak çeşitli tiplerde görülebilir. Ayrıca yağ dokularının miktarı da jinekomasti tipine doğrudan etki eden nedenler arasında yer alır. Kişilerde jinekomasti glandüler, yağlı tip ve karışık tip jinekomasti olarak ortaya çıkar.

Kimlerde Jinekomasti Görülür?

Genellikle ergenlik çağına ulaşmış kişilerde görülen jinekomasti rahatsızlığı, bazı kişilerde doğuştan var olabilir. Ancak herhangi bir belirti vermeyen jinekomasti, ilerleyen zamanlarda kişiye rahatsızlık verebilir.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Tedavi altına alınmayan jinekomasti rahatsızlığı, kişilerde öncelikle ağrı ve acı hissi ile kendini belli eder. Bunun yanı sıra göğüslerde yaşanan hassasiyet, akıntılar da jinekomasti oluşumunun göstergesidir.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Hastanın durumuna göre hekim tarafından belirlenen jinekomasti tedavi metotlarında öncelikle periyodik tedavi ve ilaç tedavisi tercih edilir. İlerleyen zamanlarda ilacın yetersiz kaldığını gören hekim, jinekomasti cerrahi tedavi müdahalesini uygulayabilir.

Jawline ( Çene ) Dolgu Nedir?

Kişilerin yaşamış olduğu çene bozukluklarının tedavisi, jawline dolgu işlemleri son yıllar da birçok sağlık kurumu tarafından yapılan ve estetik dolgu işlemlerinde de en çok verim alınan yöntemdir. Çene dolgusu, çene bölgesinde yaşanan şekil bozukluklarına ince uçlu iğneler ile enjekte edilen dolgular sayesinde gerçekleştirilir.

Jawline Dolgunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Yüz bölgesine yapılan birçok estetiksel dolgu da olduğu gibi jawline dolgu işlemlerinde de değişiklikler görebilmek mümkün. Jawline dolgu sayesinde çene istenilen görüme kavuşur ve yüz bölgesinde ki yapı bozuklukları giderilir.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Teknolojinin getirisi olan ufak uçlu iğneler, jawline dolgu işlemlerinde kullanılan öncelikli malzemeler arasında yer alır. Lokal anestezi ile uygulanan bu işlemde hasta ağrı ve acı gibi durumlar ile karşı karşıya kalmaz.

Jawline Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Jawline dolgusu yaptırmak isteyenler için en önemli detay kalıcı olup olmadığıdır. Jawline dolgulsu yaptıran kişilerde işlemin kalıcılığı ortalama 1-2 yıldır.

Jawline Dolgu İle Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Jawline dolgu ile daha genç görünümlere elbette ki ulaşılabilir. Öyle ki işlem sırasında temas edilen dokularda canlanma olur ve bu ciltte parlaklık meydana getirir.

Etiketler

YORUM YAZIN