Galatasaray Kaptanlarından Belhanda Tepkisi

Galatasaray cephesinde yaşanan gelişmeler spor kamuoyunda dikkat çeken bir yapıda yer alıyor. Sarı kırmızılı yönetim tarafından alınan sürpriz karar sonrasında başarılı oyuncuyla yolların ayrılması herkeste şok etkisi yarattı. Öğle saatlerinde verilen karar doğrultusunda Fatih Terim tarafından da takımda tutulmak istenen Younes Belhanda’nın takımla ilişiğinin kesildiği ifade edildi. Galatasaray’ın Faslı oyuncunun sözleşmesini sonlandırmasının ardından Florya’da bambaşka bir hava yer aldı. Bu konuyla ilgili futbolculardan ve teknik kadrodan herhangi bir açıklama gelmezken; bu yaşanan olay sonrasında idmanda da farklı bir hareketlilik ortaya çıktı. Galatasaray cephesinde ortaya çıkan bu durum kimseyi memnun etmedi. bedava bonusum  ve https://www.bedavabonusum.com/deneme-bonuslari/  için https://www.bedavabonusum.com/free-spin-veren-siteler/  adresini ziyaret Edebilirsiniz

Younes Belhanda; vukuatlarına devam etmesi sonrasında takımdan ayrılmak durumunda kaldı. Geçen sene Real Madrid ile oynanan maçta oyundan çıkarken taraftara ağır hakaretlerde bulunan Faslı oyuncu; bu sezon da yaptığı açıklamalarla damga vurdu. Demir Grup Sivasspor maçından sonra Galatasaray yönetimini eleştiren bir açıklama yapan Younes Belhanda takımdan ayrılmak durumunda kaldı. Bu ayrılık ilk olarak başarılı oyuncunun menajeri olan William D’avila tarafından açıklandı.

Kaptanlar Sinirli

Galatasaray’da Younes Belhanda’nın takımdan gönderilmesini idman esnasında öğrenen futbolcular; büyük bir şok içine girdi. Florya tesislerinde Belhanda depreminin yaşandığı ifade edildi. Futbolcuların beklemediği bir durumun içinde oldukları da ifade edilen gelişmeler arasında yer aldı.

Galatasaray’da özellikle takım kaptanları olan Fernando Muslera, Arda Turan ve Ryan Donk, konuyla ilgili hem üzgün hem de sinirli oldukları ifade edildi. Belhanda da verilen bu karar sonrasında idmanda yer alan teknik ekip ve oyuncularla vedalaştı. Sonrasında da Florya’dan ayrıldı.

Bonuslar Merak Konusu

Younes Belhanda’nın sözleşmesinde Galatasaray’ın başarılı olması durumunda alacağı bonuslar da bulunuyor. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı başarması halinde 500 bin Euro; UEFA Avrupa Ligi’ne katılması durumunda ise 250 bin Euro bonus alma hakkı bulunuyordu.

Belhanda’nın Gidişi Taraftarı Böldü

Galatasaray yönetimi tarafından verilen ani karar sonrasında sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda’nın durumu taraftarları etkiledi. Bazı taraftarların Faslı oyuncunun iki şampiyonlukta ciddi bir payının olması nedeniyle gönderilmemesi gerektiğini ifade etti. Sneijder’i takımdan göndermeden önce formasını Belhanda’ya teslim etmenin yanlış bir karar olduğunu söyleyen taraftarlar; zemin nedeniyle Galatasaray’ı eleştiren Belhanda’yı da takımdan göndermenin de benzer bir yerde olduğunu söylediler.

Bazı taraftarların da tam tersi görüşe sahip oldukları ifade edildi. Belhanda’nın taraftarla tartıştığı gün gitmesi gerektiğini ve yönetimin de doğru bir karar aldığı belirtildi. Belhanda’nın kendi amacını ve maksadını aşan konuşmalar içinde olmasının herhangi bir sebeple kabul edilmesi mümkün olmadığı da açıklandı.

Zemin Bahaneydi

Belhanda senelik 3 milyon 350 bin Euro kazanıyordu. Sezon sonunda Galatasaray ile sözleşmesinin uzatılması durumu da talepleri arasındaydı. Ancak bu konuda yönetimden istediğini alamaması yönünde böyle bir açıklama yapıldığı da ifade ediliyor. 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN