Florida’daki Saldırgan Eski Asker Çıktı

Dün ABD’de gerçekleşen saldırıda 5 kişi hayatını kaybetmişti. O saldırıyla ilgili gözaltına alınan şüphelinin eski bir ABD askeri olduğu ortaya çıktı.

6 kişinin tedavi süreci devam ediyor

Miami’ye gitmek için kullanılan işlek Fort Lauderdale Havalimanı’nda dün 5 kişinin hayatını kaybettiği 10’larca kişinin yaralandığı korkunç bir saldırı gerçekleşti. Fort Lauderdale Havalimanı’nda gerçekleşen saldırı akıllara 2016 yılında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen İŞİD’in üstlendiği korkunç saldırı gelmişti. Florida’da bulunan havaalanı daha çok turistlerin Miami’ye gitmek için kullanılan havalanı olduğu öğrenildi. Saldırıda 6 kişinin yaşamla mücadelesi devam ederken bugün saldırganla ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı.

Saldırıyla ilgili 5 kişiyi öldüren bir şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan saldırganın eski bir asker olduğu ortaya çıktı. Silahla arası iyi olan saldırganın herhangi bir örgüte veya topluluğa ait olmadığı öğrenilirken psikolojisiyle ilgili detaylı inceleme başlatıldı. Saldırganla ilgili bir detaysa havaalanına boş bir silahla girdiği ortaya çıktı. Silahı içeri sokabilen saldırgan, yetkili kişilerin anlatımına göre tuvalete giderek boş silahı doldurup içeride masum insanlara ateş açtı. Saldırganla ilgili akli dengesinin yerinde olmadığını anlatan detay ise tüm dünyayı düşündürdü.

2 numaralı bölüm kapalı

Florida yetkililerinin düşündüğü diğer konu olan terör saldırısı olabileceği endişesiydi. Saldırganın bağlantılı olduğu herhangi bir örgütün olup olmadığı araştırılırken, akli dengesinin yerinde olmadığı söylenen saldırgan içinse henüz tutuklanma kararı çıkmadığı öğrenildi.

Havaalanı yetkilileri BBC Türkçe’nin haberine göre saldırının yapıldığı 2 numaralı bölümün kapalı olduğu açıklandı. Olay yeri incelemelerinin araştırması olduğu tahmin edilirken, binlerce valizin sahiplerine iletilmesi bekleniyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN