Fırtına ve şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’nın batısı ve güneyi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in batı kesimlerine fırtına uyarısında bulundu. Bazı illerde ise kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, rüzgârın bugün Kuzey Ege’den başlayarak, zamanla Ege Denizi genelinde güney ve güneybatı, kıyı kesimlerinde zaman zaman güneydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/saat) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/saat) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği ifade edildi. Kuvvetli fırtınanın 12 Aralık Pazar günü etkisini azaltması bekleniyor.

Uyarılarda, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, toz savrulması, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri, sel, su baskını, yıldırım, ani kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarı verdiği iller arasında Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova ve Düzce bulunuyor

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN