Filipinli Bakıcıların En Yakın Alternatifi Kimlerdir?

Söz konusu olan filipinli bakıcılar olduğunda, uygun fiyatlı olmaları, başarılı olmaları ve gerçek anlamda eğitimli olmaları nedeniyle tercih edildiklerini söylemek yanlış olmayacaktır. Genel olarak filipinli bakıcılar uzun süreli (yatılı) bakıcılık hizmetleri sunduğu için piyasada bakıcı bulmak pek mümkün olmayabilir.

Böyle durumlarda da akıllara en yakın alternatifleri gelir. Hem genel özellikleri nedeniyle hem de kültürel olarak benzerlik göstermesi nedeniyle filipinli bakıcılara en fazla benzerlik taşıyan bakıcılar hiç şüphesiz endonezyalı bakıcılar olarak ön plana çıkar. Endonezyalı bakıcılar çoğunlukla aldıkları kültürel alt yapı sayesinde filipinli bakıcılara benzerlik gösterir. Bu da filipinli bakıcı ücretleri ile kıyasladığımız zaman biraz daha ekonomik bir seçenek olarak ön plana çıkabilir.

Endonezyalı Bakıcılar

Kısaca bu bakıcıları şu şekilde özetlemek mümkündür. Endonezya’da aynı Filipinlerde olduğu gibi derinlemesine (yabancı dilde içeren) bir eğitim sistemi yer almaktadır. Özellikle kültürel faktörlerle eğitim bir araya geldiğinde endonezyalı bakıcıların insani ilişkileri kuvvetli, pedagojik alt yapıları oturmuş ve bakıcılık konusunda başarılı bir millet olduklarını da belirtmek gerekir.

Aynı filipinli bakıcılarda olduğu gibi endonezyalı bakıcılar için de evde konaklama imkanı yer almaktadır. Yardıma muhtaç kişiler, çocuklar ve diğer bakıma muhtaç kişi ve bebekler için de son derece başarılı bir seçenek olmaktadır.

Ailenin talebine göre isterseniz yatılı olarak kalabilir isterseniz de uzun vadede sizin için gidiş geliş şeklinde de bakıcılık yapabilmektedir.

Söz konusu olan endonezyalı bakıcılar olduğunda pek çok aile rahatlıkla bebekleri ile bakıcıları yalnız bırakabildikleri için memnuniyet duymaktadır. Çünkü, bakıcı hizmeti almak bu sebeple kolay olmamakta ve ayrıcalıklı bir şekilde bu hizmete ulaşmakta bu anlamda mümkün olabilir.

Nepalli Bakıcılar

Aynı endonezyalı bakıcılar da olduğu gibi Nepalli bakıcılar için de aynı kültürden bahsetmek mümkün olmaktadır. Söz konusu olan filipinli bakıcı fiyatları olduğunda biraz daha ekonomik olan nepalli bakıcıların özelliklerini de kısaca şu şekilde özetlemek mümkün olmaktadır.

Nepalli bakıcılardan destek alan aileler genellikle onların titiz ve düzenli olmasını övmektedir. Diğer milletlere oranla Nepal içinde titizlik ve tertip son derece büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı Nepalli bakıcılar hem kişisel bakımına hem de yardımcı olduğu kişiye büyük bir fayda sağlar.

Aynı zamanda nepalli bakıcılar bakımını yaptığı çocuklar için de rol model olmaktadır. Çünkü bu bakıcılar hem titiz hem düzenli, yabancı dil konuşmayı bilen ve pedagojik eğitimini tamamlamış kişilerden oluşmaktadır. Sizler de dilerseniz nepalli bakıcılardan yardım alabilirsiniz.

Bu konuda ön plana çıkan en temel seçenek ise, filipinli bakıcı İstanbul seçeneği olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Eğer bakıcı konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak ve doğru adrese göz atmak isterseniz sizin için hazırladığımız internet adresimize mutlaka uğrayabilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN