Fenerbahçe Özel Maça Çıkıyor

Süper Lig’e takımlar tüm hazırlıklarını tamamlamaya çalışırken Fenerbahçe’nin Antalya kampında oyuncular medyaya açık bir şekilde idman yaptı.

Dick Avocaat, yönetiminde gerçekleşen idman, oldukça eğlenceli ve yoğun geçiyor. Süper Lig’in ikinci yarısına bomba gibi hazırlık yapan Fenerbahçeli futbolcular, rakiplerinden daha etkili bir şekilde çalıştıklarını düşünüyor.

Antrenmana Chahechouhe katıldı

Takas yapılması planlanan Aatif Chahechouhe, kamp bitmeden önce yetişerek antrenman yaptı. Mehmet Ekinci ile takası düşünülen oyuncu İstanbul’da kalmış, antrenmanlara katılmamıştı. İdmanlar sırasında bir eksiklik göze çarpınca nerede olduğu sorulan oyuncu Robin Van Persie’nin Hollanda’ya gittiği öğrenildi. Dedesinin rahatsızlanması sonucu giden Persie, idmanların bitiminde geleceği tahmin ediliyor.

Takım bugün özel maça çıkıyor

Takım hazırlıklarını sürdürürken, bugün Arnavutluk takımı Partizani ile antrenman sırasında bir maç yapacak. Özel olarak hazırlanan maç, Akdeniz Üniversitesi’nin meşhur stadında yapılarak, üniversite öğrencilerinin seyretmesine imkan tanınacak. Özel maç oyuncuların hazırlığının bitmesinin ardından, 20:00’de başlayarak, takımlar çarpışacak. İki takımda idman sonrasında kendisini test edecek. Başarılı idman sonrası takım direktörleri büyük performans bekliyor.

Fenerbahçe’nin Antalya kampında düzenlenen antrenmanları, son günlere yaklaşırken daha da hafifledi. Artık daha ağır çalışmalar yerine, futbolcuları yorucu olmayan çalışmalar tercih ediliyor. Bunun sebebi ise olası sakatlık durumlarını engellemek olarak kaydedildi.

Basına kapalı yapılan antrenmanın nedeni, Fenerbahçe Teknik Direktörü’nün taktik çalışmalarının oyunculara verilmesi, bu çalışmaların başka takımlar tarafından özenilmemesi olarak tahmin ediliyor. Aksi takdirde Fenerbahçe’nin rakipleri aynı taktiklere çalışarak güçlenebilir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN