Fenerbahçe Milano Maçı 86-79 Bitti

Fenerbahçe’nin Basketbol takımı Kuzey İtalya takımı Milano’yu 86-79 mağlup etti. THY Avrupa Ligi’nin 16. Haftası Fenerbahçe lehinde gerçekleşti.

Başarısına başarı katan Fenerbahçe’nin köklü basketbol takımı, İtalya takımı olan Milano’ya 86-79 yenerek öne geçti. 6 sayı fark atan Fenerbahçe taraftarları tarafından sevinçle karşılandı. THY Euroleague’de yer alan Fenerbahçe 16. Hafta’da durumu kendi lehine çevirerek maçı son anda aldı. Fenerbahçe’nin 10. Kazandığı maç olan Milano ile maçı, zorlu bir mücadele ile geçse de sonuç Fenerbahçe lehine oldu. Türkiye’de üst üste gelen saldırı haberleriyle Fenerbahçe oyuncularının morallerine rağmen maçı almaları taraftarları gururlandırdı. Katliam haberleri arasında olumlu gelen bu haber taraftarları sevindirdi.

12. yenilgisini alan Milano savunmada güçlü bir mücadele verse de yenilmenin önüne geçemedi. Birinci periyotta 18-19 olan maç, üçüncü periyotta Fenerbahçe’nin 5 sayıyla öne geçmesini sağlayarak, maçın kaderi belli olmaya başladı. Fenerbahçe’nin taraftarlarının İzmir saldırısı sırasında, saldırganlarla çatışmaya giren Şehit Polis Fethi Sekin’in fotoğrafları pankart şeklinde havaya kaldırılarak gösterildi. Maç boyunca taraftarlar uzun süre slogan atarak İzmir patlamasında hayatını kaybedenleri andı. Sloganlar arasında “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” yer aldı.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN