Esnaftan Erdoğan’a: Neye dayanarak benden helallik istiyorsun?

CHP Kocaeli İl Örgütü, ekonomik sıkıntı yaşayan esnafı Karamürsel’de ziyaret edip sorunları dinledi. CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, il yönetim kurulu üyeleri, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü ve ilçe yönetimi sabah erken saatlerde Karamürsel esnafıyla kepenk açtı.

Pandemi desteğinden yararlanabilen az sayıdaki esnaf ise, verilen yardımların sürekli kapalı kalan dükkanların giderlerine yetmediğini, vergi, kira, fatura gibi giderlerini ödemeye devam ettiklerini ifade etti.

Karamürsel esnafının ise en fazla yakındığı konu iktidar partisinden pandemi döneminde kendilerini kimsenin ziyaret etmediği, hal hatır sormadığı ve ihtiyaçların karşılanması konusunda hiçbir girişimin olmadığı yönünde oldu.

 

Kendilerine mikrofon tutulan Karamürsel esnafı, sorunlarını ve iktidara eleştirilerini şöyle sıraladı:

*  Kimse gelip halimi sormuyor.

* (Cumhurbaşkanı Erdoğan) kendisi hata yaptığını biliyor. Milletten çıkıp helallik istiyor. Niye helallik istiyor? Demek ki hata yaptığını anladı. Sen şimdi mi helallik istiyorsun? Biz şimdiye kadar vergimizi, kiramızı, borcumuzu, her şeyimizi ödedik…Burada AK Parti’den bir Allah’ın kulu gelip de sormadı ‘Acaba siz ne yapıyorsunuz’ diye. Ama cezaya gelince ‘hop’ diye kapının önündeler. En azından bir selam verselerdi.

*  40 yıllık mesleğim kasaplığı bıraktım bakkal açtım. Esnaf diye bir şey kalmadı.

* Vakıflar pandemi döneminde kirayı tıkır tıkır aldı. ‘Elektriği, suyu’ yatırın diye telefonlarım çalıyor. Ben doğru düzgün para kazanamadım ki..

*  Ne helalliliği? Neye dayanarak benden helallik istiyorsun? Ne yaptın bana?

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN