Erbakan’dan AKP’ye ‘ANAP’ benzetmesi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP’deki oy kaybına ANAP iktidarına benzetti. “ANAP’ın erime sürecinde kaybedeceğini görünce seçim sistemini değiştirmesi gibi, bugün de AK Parti iktidarı gidişatı gördüğü için seçim sistemini kendine göre ayarlama peşinde” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP iktidarının gidici olduğunu asıl meselenin iktidara kimin geleceği olduğunu söyledi. Sosyal medya hesabı üzerinden video yayınlayan Erbakan, şunları kaydetti:

METAL ÇÜRÜMESİ BAŞLADI

– Bugün Türkiye’de siyasi tabloya baktığımızda mevcut iktidarın arkasında yeterli halk desteğinin kalmadığı en açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Her geçen gün oyları hızla eriyor, çok farklı anketlerin sonuçları bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır. Özellikle genç seçmen bırakın oy vermeyi, artık iktidar temsilcilerini dinlemeye dahi tahammül edemeyecek hale gelmiştir.

– Metal yorgunluğu çoktan başladı, hatta artık metalin paslanması, çürümesi dönemi başladı. Artık ortaya itiraflar, itirafçılar çıkmaya başladı, bunlar yolun sonunun göründüğünün açık birer ispatıdır. Aynen ANAP’ın erime sürecinde kaybedeceğini görünce seçim sistemini değiştirmesi gibi, bugün de Ak Parti iktidarı gidişatı gördüğü için seçim sistemini kendine göre ayarlama peşindedir. Bütün bunlar artık bir iktidar değişikliğinin alametlerinin göstergesidir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN