Epifiz Bezi Ne Anlama Gelir, Beyin İle Olan İlişkisi Nedir?

Epifiz Bezi Ne Anlama Gelir, Beyin İle Olan İlişkisi Nedir?

Antik çağlardan günümüze kadar epifiz bezi mitolojik incelemelere konu olmuştur. Bu bez ilk olarak Descartes tarafından üçüncü göz olarak adlandırılmıştır.  Epifiz bezi beden ve zihin arasındaki bağlantı noktası olarak kabul edilir. Bu organın insan bedeni ve ruhunu birleştiren mistik organ olduğuna inanılıyor. Ayrıca epifiz bezi insan vücudunda çift olmayan tek organdır. Bu nedenle iki gözle algıladığımızı birleştirir ve beyne aktarır. Aynı şekilde her iki kulak tarafından duyulan sesin tek yönlü olarak algılanmasını sağlar.

Epifiz bezi, hipofiz bezinin arka kısmındaki bir boşlukta yer alan bezelye büyüklüğünde bir bezdir. Bu küçük bez melatonin hormonunu salgılar. Bu hormon gece ve gündüzü kontrol eder ve vücudumuzun günlük ritimlerini düzenlemeye yardımcı olur. Epifiz bezinin işlevini arttırmak çok önemli bir konudur. Çünkü epifiz bezi sadece vücudun fiziksel dengesini kurmakla kalmaz, aynı zamanda ruhsal olarak da vücudun durumunu kontrol eder.

Wim Hof Nefes Tekniği, Soğuk Duş Ve Yararları

Wim hof nefes soğuk duş ​​yöntemi, insanların kendilerini daha rahatlamış, odaklanmış ve enerjik hissetmesine yardımcı olan bir nefes alma yöntemidir.  Bu yöntem kişilerin sağlığı ve yaşamını iyileştirmeye yardımcı olan bir uygulamadır.   Wim hof ​​yöntemi, insanların rahatlamasına ve odaklanmasına yardımcı olan bir nefes alma yöntemidir. Bu yöntem yeni başlayanlar için uygundur ve herhangi bir özel ekipman veya eğitim gerektirmez.

Wim hof ​​​​method yöntemin avantajları şunlardır:  Artan enerji, daha iyi uyku, azaltılmış stres seviyesi, geliştirilmiş konsantrasyon ve kararlılık, artan irade, daha güçlü bağışıklık sistemi şeklindedir.  Bu faydaların tümü bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.  Ayrıca bilimsel olarak kanıtlanmış olan sinir ve bağışıklık sistemlerinin spontan davranışı, Anti-inflamatuar etkisi vardır. Bunun yanında grip benzeri semptomları hafifletici özelliği ve sinir sisteminde yüksek nörotransmitter seviyeleri koruma özelliği vardır.

Aralıklı Oruç İle Kilo Verenler Neler Yapmalıdır?

Aralıklı oruç diyet değil beslenme biçimi olarak uygulanır. Özellikle kişilerin gün içinde ne yiyeceklerini ve ne zaman yiyeceğini belirler. Bu beslenme biçimi ile birlikte 24 saatlik gün içerisinde uygulama yapılır. Buna istinaden kişiler bilinçli bir şekilde bazı öğünler atlayarak açlık periyodları oluştururlar. Aralık açlık çeşidi ve en popüleri 16,8’dir. Bu yöntemde aralıklı oruç ile kilo verenler 24 saatlik bir gün 16 saat açlık 8 saat beslenme uygularlar. Bununla birlikte içeriğinde 18,6 18 saat açlık 6 saat tokluk, 20,4 20 saat açlık 4 saat tokluk gerçekleşir. Tüm merak ettikleriniz için İfdiyeti sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN