En Sık Yapılan Diyet Hataları

En Sık Yapılan Diyet Hataları

Diyet hataları, günümüzde sürekli diyette olduğunuz halde yine hiçbir şekilde kilo veremiyor musunuz? İşte bu hataları birer birer tespit etmeliyiz. VE bizlerde sizler için tespit ettik ve araştırdık.

Hızlı Diyetlere Güvenmeyin!

Bir hafta içerisinde 10 kilo kadar zayıflayabileceğinizi vadetmekte olan ve hiçbir şey yemediğiniz takdir de greyfurt veya lahana içermekte olan diyetlere asla aldanmamalısınız. İlk önce yemediğinizden dolayı zayıflıyor gibi görünüyor olsanız da gerçekte aslında bir tek sadece birkaç kalori ile beslendiğinizden dolayı metabolizmanız yavaş çalışır. Diyet bittiği zaman vücudunuz kalorileri az yakar ve yine vermiş olduğunuzdan daha kısa sürelerde kilolara kavuşursunuz.

Kahvaltı Edilmemesi

Sabahları kahvaltı edilmemesi birkaç kalori az daha almanızı sağlıyor gibi görünebiliyor ancak bu nedenle gün boyunca hep yine kendinizi aç hissedebilirsiniz. BU sebeple de sürekli ofiste veya evde kalorili şeyler tüketiriz. Fakat yüksek protein ve lif içermekte olan iyi bir çeşit kahvaltı gün süresince kendinizi aç hissetmenizi engellemektedir. Yapılan araştırmalara göre de her sabah vaktinde insanlar diğerlerine göre çok daha sağlıklı gözükebiliyorlar.

Sık Atıştırmalar

Her öğününüzde yediklerinize dikkat ediyorsunuzdur belki fakat ara öğünlerde gereksiz şeyleri tüketiyorda olabilirsiniz. Yine masanızın üstünde koca dilim ekler bulunuyorsa, çubuk dondurmadan da vazgeçemiyorsanız eğe r veya ofis partilerinde ikram edilmekte olan keklerden kesinlikle bir dilim kek alıyorsanız zararlı çıkarsınız. Beslenmenize kesinlikle bir bütün olarak özen göstermeniz gerekmektedir.

Fazla Çerez Tüketmeyin

Dikkat etmeden tükettiğiniz cips benzeri kızartılmış çeşitli atıştırmalıklar yine bel çevrenizin kalınlaşmasına sebep olmaktadır. Bazı insanlar yine açlıklarını da bastırabilme amacı ile çok fazla yemek yiyebilirler. Bu gibi yiyeceklerin yerlerine yine özellikle de protein açısından zengin olan badem, fındık, ceviz gibi kuruyemişler tüketilmesi metabolizmanızın hızlıca çalışmasına olanak tanımaktadır. Düşük yağlı gıdalar diyet açısından önem arz eden bir konuma sahipler fakat düşük yağlı yemek düşük kalorili anlamına gelmez. Eğer tabağınızda dğşük yağlı bir çeşit kek var ise yine düşük kalorili olduğu anlamına da gelmemektedir. En iyisi siz yediğiniz kadar yağ, kalori ve yine şeker içeriklerine özen gösterin.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN