En İyi 3 Netflix Dizisi

En İyi Netflix Dizileri

Son yılların en popüler film izleme alışkanlığı içinde yer alan Netflix Amerika menşeli bir video ve film izleme sitesidir. Bu platformda aylık belirli bir ücret karşılığında yüzlerce film ya da diziyi izleme imkanı bulunmaktadır. Netflix platformu diğer yapımcıların yarattığı dizi ve filmleri kullanıcılarına sunmanın dışında kendi ürettiği yapımları da servis eden bir platform. ”Netflix Original” olarak ifade edilen bu yapımlar dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan tarafından izlenmekte. Netflix’in özellikle yüksek izlenme rakamlarına ulaşmış olan bazı popüler dizileri bulunmakta, bu dizilerden bazılarının içeriğine bakalım.

Bir bilim kurgu ve gerilim dizisi olarak karşımıza çıkan StrangerThings, 1983 yılının Indiana’sında kaybolan bir çocuğun, kaybolmasının akabinde ortaya çıkan gizli deneyler, akla hayale sığmayacak yaratıklar ve sır örgüsü ekseninde geçiyor. Dizide hem yeni yüzler hem de usta oyuncuları görmek mümkün, özellikle Winona Ryder’ın bu dizi ile yeniden ekranlara dönmesi de güzel bir sürpriz olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin çocuk karakterleri ise oyunculukları ile göz dolduruyorlar.

Chilling Adventures Of Sabrina

90’ların ünlü komedi ve cadılık dizisi olan Sabrina’nın yeniden çekimi olarak karşımıza çıkan dizinin Netflix formatında komedi unsurları değil de korku, gerilim ögeleri ön plana çıkartılarak hazırlandığı bu dizinin içinde Sabrina gerçek kötülerle ve gerçek acılarla karşı karşıya geliyor. Cadılık tarihinin karanlık sırlarının ön plana çıkarıldığı dizide Sabrina, hiç kimsenin tamamen iyi olmadığı ya da kötü olmadığı bir dünyada cadılığın karanlık yüzüyle karşı karşıya geliyor.

Sex Education

Yeni yayınlanmaya başlayan bu Netflix Original dizisi, kısa zamanda kendine hatırı sayılır bir izleyici kitlesi edindi. İngiltere yapımı olan bu dizide lise çağında bulunan gençlerin sex sorunları, cinsel sıkıntıları ve ergenliğe dair kafalarında bulunan tabuların irdelendiği bir dizi. Sex Education, ana karakterimiz olan Otis, onun seks terapisti annesi Jean ve en yakın arkadaşı Eric’in etrafında dönüyor. Otis annesinden edindiği ilgi sayesinde okulda bir sex gurusu olarak diğer öğrencilere cinsel sorunlarında yardımcı olmaya çalışıyor. Hikaye yeni aşklar, bolca seks ve absürt karakterler etrafında dönüyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN