Elmanın Vücuda Faydaları Nelerdir ?

Günlük hayatta sıkça tükettiğimiz elmanın vücuda onlarca faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için elmanın vücuda faydaları nelerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde elmanın vücuda ne gibi faydaları var merak ediyor iseniz ayrıntılı olarak yazımızdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Diş sağlığını korur; Hem elmanın içeriği hem de yeme şekli iki şekilde de dişler için faydalıdır. Isırılarak yediğiniz elma tam manası ile dişlerinizi temizler. Bununla birlikte diş minelerinin güçlenmesine katkı sağlar.

Alzheimer hastalığına karşı direniş gösterir; Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki elma Alzheimer hastalığına karşı bir kalkan görevi görüyor. Aynı zamanda beynin yaşlanmasının da önüne geçiyor.

Elma parkinson olma riskini en aza indiriyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki elmanın içeriğinde ki yüksek lif parkinson olma riskini düşürüyor.

Kansere karşı koruyucu bir etki gösterir. Flavonoidi çok zengin olan elma kansere karşı adeta bir kalkan görevi görüyor. Bu noktada yapılan araştırmalar gösteriyor ki pankreas kanserine yakalanma riskini %20 oranında düşürüyor, aynı zamanda günlük bir adet elma tüketimi karaciğer kanseri ve kolon kanserine yakalanma riskinin %20 oranında önüne geçiyor. Elmanın geniş lif içeriği sayesinde diyabetten sizi koruyor.

Elmanın bağışıklık sistemini koruduğu bilinmektedir. Özellikle kış aylarında birçok hastalığa karşı kalkan görevi görür.

Mide için oldukça etkili bir silahtır. Mide ekşimesi yaşanmaması adına sabah aç karnına tüketildiğinde mideyi korur.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN