Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Özellikle yaşlanma, genetik faktör ve östrojen kaybı sonucunda dudaklarda sarkma ve hacimce küçülme meydana gelmektedir. Kadınlar arasında oldukça büyük bir önem taşıyan dudaklar, yüz bölgesinde en çok dikkat edilen yerler arasında bulunmaktadır. Günümüzde ameliyatsız olarak gayet kısa bir süre içerisinde çözebileceğiniz bu sorun, dolgu malzemeleri kullanılarak ortadan kaldırılabilmektedir. Dudağınıza hacim kazandırmak amacıyla yapılan bu uygulamada, genel olarak hyalüronik asit dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Tamamen kozmetik bir işlem olan bu operasyonda, herhangi bir kesi meydana gelmemektedir. Dudak dolgusu ile sizlerde dudağınızı daha dolgun gösterebilir, daha genç ve çekici bir görünüme kavuşabilir ayrıca dudaklarınızdaki asimetri bozukluklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Dudak dolgusu fiyatları işlemin yapılacağı bölgeye ve doktora göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca uygulanacak olan doz sayısına göre de değişim gösteren bu uygulama fiyatı, ortalama olarak 750 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Anatomik olarak üst dudağınızın alt dudağınıza olan inceliğini de dudak dolgusu ile ortadan kaldırabilir, daha kusursuz bir dudağa sahip olabilirsiniz. Yüzümüzde en fazla kullandığımız ve en hızlı şekilde yaşlanmaya maruz kalan dudaklarımız için, bu uygulamayı 21 yaş ve üzeri olmanız durumunda yaptırabilirsiniz. FDA onaylı olan bu yöntem, kalıcı değildir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

Dudak dolgusu uygulamasında farklı dolgu malzemeleri kullanılabilmektedir. Genel olarak hyalüronik asit bazlı dolgu malzemelerinin kullanıldığı dudak dolgusu fiyatları, 750 TL ile 2500 TL arasında değişim göstermektedir. Ortalama olarak 15 dakika ila yarım saat arasında süren bu işlemde, etki süresi 6-12 ay arasıdır. Bu operasyon öncesinde uygulama yapılacak olan bölge ve doz belirlenmektedir.

Bu belirleme sonrasında dudaklarınıza lokal anestezik etkisi olan bir krem sürülmektedir. Daha sonra belirlenen dozlarda hyalüronik asit, enjektör yardımı ile dudaklarınıza enjekte edilmektedir. Gündelik hayatınıza ara vermeden yaptırabileceğiniz dudak dolgusu fiyatları, uygulanacak olan doz miktarına ve bölgeye göre değişim gösterebilmektedir. Uygulama sonrasında kısa süreli morarma görülebilmekte, bu etki birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Ayrıca uygulama sonrasında 2 saat süreyle bir şey yenilip içilmesi ve dudak bölgesine sıcak temas yaptırılması yasaktır.

Gözaltı Işık Dolgusu

İlerleyen yaş ve vücutta form kaybı sonucunda, erkek veya kadın fark etmeksizin her iki cinsiyette de gözaltı torbalanmaları görülmektedir. Birçok insanın aktif sorunu olan bu gözaltı çökükleri, bir çok farklı sebep sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenler genel olarak; düzensiz uyku, dengesi ve kötü beslenme, stres, egzama, genetik faktörler, uyku sorunu, hamilelik ve vücutta bulunan demir eksikliği olarak karşınıza çıkmaktadır. Günümüz teknolojisi ile birlikte bu sorunu ameliyatsız olarak çözebilir ve gözaltı ışık dolgusu uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu işlem hakkında alanında uzman olan Dr.Oğuz Uçar’dan ve www.droguzucar.com web adresi üzerinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Hyalüronik asit kullanılarak yapılan gözaltı ışık dolgusu, gözaltı çukuru ve çöküklerde yapılmaktadır. Çökükler ve morarmaların az olduğu kişilerde daha başarılı sonuçlar ortaya koyan bu uygulama, ortalama olarak 1 ay içerisinde tam etki göstermektedir. Bu uygulama sonucunda, gözaltı morarmalarınız, yaşlılık etmenlerini ve yorgunluk etmenlerini ortadan kaldırmaktadır. En fazla kadınlarda ortaya çıkan gözaltı torbalanmaları, genellikle genetik faktör sonucu ortaya çıkmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasında hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Operasyon öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeler işaretlenmektedir. Ardından uygulanacak dolgu miktarı belirlenir ve anestezik etkisi bulunan bir krem gözaltı bölgenize sürülür. Düşük dozda sürülen bu krem sonrasında göz çevresi özel bir tonik ile temizlenmekte ve makyaj gibi etkenlerden arındırılmaktadır. Daha sonra belirlenen noktalara enjeksiyon yardımıyla küçük miktarlarda dolgu malzemesi uygulanmaya başlanmaktadır.

Tüm bölgelerde rahatlıkla uygulanabilen bu işlem’de, 18 yaş ve üzeri herkeste rahatlıkla uygulanabilmektedir. Daha genç ve daha iyi bir görünüme sahip olabileceğiniz bu uygulama sonrasında, bölgeye buz uygulaması yapılmaktadır. İlk birkaç gün sıcak su ile duş almaktan ve aşırı yüz hareketlerinden kaçınmalısınız. Uygulama sonrasında kısa süreli olarak kızarma veya morarma görülebilmektedir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Kalıcı bir yan etki göstermeyen bu işlem, ortalama olarak 15 dakika içerisinde bu uygulanmaktadır. Kanama, morluk veya ağrı hissetmeyeceğiniz bu uygulama 8 ay ile 14 ay arasında etki göstermektedir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN