Dörtyol’daki orman yangını devam ediyor

Hatay’ın Dörtyol ilçesi Kuzuculu mevkiinde öğle saatlerinde başlayan yangın sürüyor. Ekipler yangına etkili olmaya başladıktan sonra 2 helikopter, 3 TOMA, 50 arazöz, 5 dozer, 250 personelle müdahale ediyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin de destek verdiği yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

TOMA VE VATANDAŞLAR DA SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA DESTEK VERİYOR

Dörtyollular da sahip oldukları su tanklarına sahip oldukları tarım gereçleriyle yangına müdahale çalışmalarına destek veriyor. Ayrıca jandarma ve polis TOMA’ları da söndürme çalışmalarında kullanılıyor. Adana ve Osmaniye’den de itfaiye ekiplerinin desteğe geldiği öğrenildi.

BÜYÜK ORANDA ÇEVRİLDİĞİ ÖĞRENİLDİ

Ayrıca Hatay Valisi Rahmi Doğan da yangın bölgesine geçerek son durumla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Bölgeden edinilen bilgiye göre yangın büyük oranda çevrildi.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde öğle saatlerinde başlayan yangına müdahale sürerken; Milli Savunma Bakanlığı, Hatay Valiliği’nin talebi üzerine 160 askeri personelin çalışmalara dahil edildiğini açıkladı. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Hatay Valiliği’nin talebi üzerine Dörtyol ilçesinde başlayan yangına müdahale için 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığımızdan 160 personel görevlendirilmiştir” denildi.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN