Diyet hamur işi olur mu?

Diyet Hamur İşi Olur Mu?

Birçok internet sitesinde hatta haberlerde görülen diyet tatlılar ve hamur işleri inandırıcı olmasa da psikolojik olarak rahatlamayı sağlıyor. Ancak dozunu bilmediğiniz sürece hiçbir etkisi olmuyor. Yani ha glütensiz yemişsiniz ha glütenli yemişsiniz kendinizi sınırlayamıyorsanız her ikisi arasında da fark olmuyor.

Glutensiz olan un çeşitleri kullanılarak glutenin yapıştırıcı etkisinden kurtulmak istenir. Diyet yapan bu kişiler glutensiz beslenmenin daha az kalorili olacağını düşünür. Siyez unu gibi saf kalabilmiş ve katkısız olan un çeşitleri olmadığı sürece bu hamur işlerinden verim elde edemezsiniz. Yoğun şeker ve glikoz şurubu içeren yiyecekler yerine daha hafif ürünler kullanarak ihtiyacınız olan besinleri kalorisi az biçimde tüketebilirsiniz.

Kalorisi düşük besinlerin tüketilmesi durumunda diyet tatlılar ve hamur işleri daha az zararlı hale gelebilir. Sürekli bunlarla beslenmediğiniz sürece yemenizde sakınca yoktur. Siz de kaçamak günlerinizden sonra detoks yapabilirsiniz. Yani bunları yedikten sonraki ertesi gün, detoks yaparak sadece sıvı tüketebilirsiniz.

Diyet Ürünler Gerçek Mi?

Diyet ürünler son derece yanlış biçimde bilgilenen insanların yanıldığı ürünlerdir. Oldukça zararlı olan ve kilo vermek yerine kilo almaya neden olan bu yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle sağlıklı beslenmek mümkün olmaz. Diyet ürünler paketlenmiş ürünler olduğu için işlenmiş gıdalardır ve son derece zararlıdır. Bu ürünlerin zararlı olmalarının nedeni içindeki katkı maddeleridir. Bağımlılık yapıcı özellikleri bulunan bu ürünler obezitenin bir numaralı dostudur.

Diyet Yapmayın, Sağlıklı Beslenin

Diyet yapmayın sağlıklı beslenin diye demeçler veren uzmanlar haklıdır. Çünkü diyet yapmak insanın psikolojisini olumsuz etkiler. Yani strese girmesine neden olur ve belki de canının daha önce istemediği şeyleri tüketme dürtüsü ortaya çıkar. Bu psikolojik etkilerden kurtulmak için her irade sahibi insan sağlıklı bir diyet listesini yaşam boyu sürdürür. Yani istenilen kiloya ulaşılması sağlansa bile sağlıklı yiyecekler tüketilmeye devam edilmelidir. Kısacası ister istemez kilo vermenizi sağlayacak olan bu durum eğer metabolik bir rahatsızlığınız yoksa sizi ideal kilonuza kavuşturacaktır.

Şeker Yerine Tatlandırıcı Kullanımı

Şeker yerine tatlandırıcı kullanımı söz konusu olduğunda da aynı sorun söz konusudur. Diyet yaparken şeker kullanmayı tatlandırıcı kullanmanızın hiçbir önemi yoktur. Çünkü önemli olan damağınızdaki şeker tadını atabilmenizdir. Bunu atmadıktan sonra hangi diyet ürününü denerseniz deneyin başarıya ulaşamazsınız. Sağlıklı beslenmek ve ideal kiloda kalmak için yaşam boyu izlemeniz gereken bir sağlıklı beslenme programı vardır. Bunu takip ederek her zaman sınırlı miktarda istediğiniz gibi beslenebilirsiniz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN