Diş Tedavisi Yöntemleri

Diş Tedavisi Yöntemleri

Teknolojinin hızlı gelişmesi diş tedavilerinde yeni tedavi yöntemlerin gelişmesine sebep olmaktadır. Farklı sorunlar için diş tedavisi fiyatları değişkenlik gösterir. Dişlerde kırılma, çekilme, çürüme gibi sorunlar diş kaybına sebep olabilmektedir. Bunun için implant tedavileri uygulanır.

Özellikle şeffaf plak tedavisi gelişen teknolojinin meyvelerindendir. Dişler hem estetik hem de sağlık açısından önemli sorunlar oluşturabilmektedir.

İmplant Diş Tedavisi Nedir?

Eksik dişlerin yerinin doldurulması kırık dişlerin değiştirilip düzeltilmesi için yapılan cerrahi işlem diş implantı tedavisi olmaktadır. Sağlıklı gülüşler için ve yemek yeme, konuşma kolaylığı için implant tedavisi uygulanır. İmplant vücuda uyumlu materyalden yapılır ve çene kemiğine yerleştirilir.


İmplant Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

18 yaşın üzerinde olan, çene yapısı cerrahi işlemlere uygun olan, çene ve yüz gelişimini tamamlamış olan kişilere diş implantı tedavisi uygulanır. Diş rahatsızlıkları için uygulanan diş tedavisi fiyatları her bölgeye, kişilerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir.


İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Farklı sebeplerden dolayı diş eksikliği yaşayanlar çeşitli sorun ve problemlerle karşılaşır. Diş implantı tedavisi faydaları; özellikle kişilerin görünüşlerini güzelleştirir. Dişlerden kaynaklı konuşma bozuklukları ortadan kalkar. İmplant diş köklerini sağlamlaştırır. Yemek yemeyi kolaylaştırır. Ağız içinin temizlenmesi kolaylaşır. Hijyenik kullanım sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlanabilir.


İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her şeyden önce tedavi süreci doğru şekilde planlanmalıdır. Aşamalı bir tedavi olduğu için aşama zamanları doğru belirlenmelidir. Diş implantı tedavisi kemik yapısına uygun olmalıdır. Tedavi devam ederken yeme problemlerine karşı sindirim tedavisi başlanabilir. Ağız hijyenine bu süreçte daha çok dikkat edilmelidir. Diş tedavisi fiyatları alınacak tedavinin süresine göre de değişkenlik gösterir. Tedavi için profesyonel ekip seçilmelidir.


İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Cerrahi operasyon öncesinde muayene yapılarak tedavi planlama aşamasına geçilmelidir. Dişlerin yapısına ve birbiri ile ilişkisine bakılır. Cerrahi operasyon sonrası o bölgenin iyileşmesi için beklenir. İyileşen bölgeye implant ve protez yerleştirilir.


İmplant Diş Neden Tercih Edilmeli?

Kullanım kolaylığı ve sağlıklı olmasından dolayı diş implantı tedavisi tercih edilir.


Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Klasik metotlarda kullanılan metal veya porselen teller kullanılmadan kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklarla yapılan tedavi işlemlerine şeffaf plak tedavisi denir.


Şeffaf Plak Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Ağız ve diş sağlığı açısından sorun oluşturan çarpık dişler, aralıklı dişler, çene genişletilmesi sorunları için tercih edilen şeffaf plak tedavisi başka ortodontik bozukluklar için de tercih edilir.


Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Bu tedaviyi alanlar ağız ve diş temizliği kolaylaşır. Estetik, hoş bir görünüm elde edilir. Yemek yerken çıkarılması kullanana kolaylık sağlar. Daha hızlı sonuç verdiği durumlar görülmüştür.


Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Hastanın çene ve diş ölçüleri alınır. 3 boyutlu tarayıcı ile taranır ve 3 boyutlu yazıcılar ile şeffaf plaklar hazırlanır. Her plak haftada bir değişecek şekilde hazırlanır. Her hafta diş daha da düzelir.


Diş Teli Olmadan Şeffaf Plaklarla Dişler Hareket Eder Mi?

Şeffaf plak kullanımı dişlerin rahat hareket etmesinde sorun teşkil etmez.


Şeffaf Diş Plak Tedavisi Öncesinde Neler Yapılması Gerekir?

Hekim tarafından öncelikle diş taşları temizlenmeli varsa çürük dişler tedavi edilmelidir. Ağız hijyenine şeffaf plak tedavisi öncesinde dikkat edilmelidir.


Şeffaf Diş Plak Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Koruyucu plaklar hekimin önerdiği gibi kullanılmalıdır.


Şeffaf Plak Tedavisinde Alt ve Üst Yaş Sınırı Var Mıdır?

Tedavi için 18 yaş üstü olmak yeterlidir. Üst yaş sınırı olmamasına rağmen hastanın kemik yapısı ve diş dokusu uygun olmalıdır.

Etiketler

YORUM YAZIN