Diş Beyazlatma İşlemleri

Dişler; çocukluktan itibaren, bakımı doğru yapılmadı zaman sağlık sorunlarına yol açabilecek bir yapıya sahip. Neredeyse bütün diş doktorları en iyi diş bakımının diş fırçalamak olduğunu söyler. Yemek sonrası fırçalanmayan dişler ilerde çürür ve düşebilir. Sağlıklı dişler için her 6 ayda bir diş doktoruna gitmek ve dişleri düzenli olarak fırçalamak mecburidir.

Dişler neden sararır?

Fırçalanmayan dişler çürüyebildiği gibi aynı zamanda sararabilir. Sararmış dişler ise pek hoş bir görüntü sağlamaz. Beyaz dişler, hem erkeklerin hem de kadınların dikkat ettiği unsurlardan biridir. Düzenli fırçalanmasına rağmen dişler sararabilir. Bunun çeşitli sebepleri olmakla birlikte genellikle en büyük etmen olarak sigara gösterilir. Sigara içmenin akciğere ve kan dolaşımına verdiği zararların yanında dişleri sarartmak gibi bir zararı daha vardır. Sadece sigaranın değil, aynı zamanda çay, kahve ve benzeri ürünler içmenin de diş sararmasına neden olduğu bilinmektedir.

Dişler beyazlatılabilir mi?

Sararan dişler elbette çeşitli yöntemlerle beyazlatılabilir. Sararmış dişlere sahip olan bireyler kendi yöntemleri ile dişlerini beyazlatabildiği gibi profesyonel yöntemlerle de bunu sağlayabilir.

Dişler nasıl beyazlatılır?

Diş beyazlatma, bireysel olarak evde yapılabilir. Bunun için tavsiye edilen ve etkili olan en önemli yöntem “karbonat yöntemi”dir. Diş fırçasının üstüne az bir şekilde serpilmiş karbonat ile diş fırçalanır. Haftada 3-4 kez yapılan bu yöntemle dişler beyazlar.

Profesyonel şekilde diş nasıl beyazlatılır?

Bir diş doktoru da profesyonel yöntemleri ile diş beyazlatabilir.

Diş doktorları tarafından yapılan diş beyazlatma işlemleri çeşitli yöntemler ile yapılabilmektedir. Diş taşı temizliği ve parlatma, slikon püskürtme, ev tipi, ofis tipi, mavi ışıkla ve lazer ile yapılabilen diş beyazlatma profesyonel yöntemler arasındadır.

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN