Demirtaş Mektup Gönderdi: “Katliamı Lanetliyorum”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, bulunduğu Kocaeli’deki cezaevinden İstanbul’da meydana gelen patlamaya yönelik mektup yazdı.

Saldırıyı TAK Terör Örgütü Üstlendi

10 Aralık 2016 Pazar günü saat 22:30 sularında İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadı’nda oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşması, sonrasında alanın trafiğe açılmasıyla, bomba yüklü bir araç alana girip patlatılmıştı. Oynanan maçın güvenliğinden sorumlu, Çevik kuvet polislerine yönelik yapılan saldırıda 44 kişi şehit düştü, 14’ü ağır 160 kişi ise yaralanmıştı. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alınmış ve soruşturma başlatılmıştı. Ancak meydana gelen patlamayı dün akşam saatlerinde “TAK” üstlendi. 4 Kasımda bulunduğu evinde gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkan’ı Selahattin Demirtaş, Yaşanan patlamanın ardından, bulunduğu cezaevinden bugün bir mektup gönderdi.

“Katliamı Lanetliyorum”

HDP Eş Genel Başkan’ı Selahattin Demirtaş yazdığı mektupta;  ” İstanbul’da dün gerçekleşen acımasızca katliamı lanetliyor, kınıyorum. Saldırıda hayatını yitiren bütün insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileklerimi sunuyor, sabırlar diliyorum. Yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Bütün toplumu, halkımızı şiddet karşıtlığında, barış, kardeşlik, demokrasi ve özgürlük duyguları etrafında, umutla bir arada durmaya davet ediyorum. Koşullarımız ne kadar zor olursa olsun, kutsallık atfettiğimiz barışı savunmaktan vazgeçmemeli, umutlarımızı yitirmemeliyiz. Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşarak Ülkeyi düze çıkarmayı başarmalıyız” diye yazdı. Demirtaş Avukat’ı aracılığıyla gönderdiği mektupta Türk ve Kürt halkına seslendi.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN